Jaka jedna rzecz może PODWOIĆ Twoje zyski?

Czy wiecie, że jest taka jedna mała rzecz, której stosowanie może podwoić zyski w Waszych firmach? W skrócie omówiłem tą metodę w poniższym video, bo jak sami zobaczycie byliśmy w samym środku tych wydarzeń.

Ale to nie wszystko: mam też dla was bardzo nietypową niespodziankę. Zostawmy to sobie na koniec.

Metoda, którą chcę omówić to…okrojenie głównego produktu z dodatkowych opcji i zaproponowanie klientowi najprostszej możliwej wersji. Zdziwisz się ile osób jest zainteresowanych takimi rozwiązaniami 😉

Firmy prześcigają się w tym jak najlepiej zadbać o klienta. Dodawane są konsultacje, gwarancje, serwisy, indywidualne podejście, wyceny itp. Część zainteresowanych zostaje klientami, ale… co z tymi, którzy po zapoznaniu się z ofertą nie decydują się na zakup? Tu po raz kolejny kłania się podejście, o którym już wspominałem, czyli „wywróceniu wszystkiego do góry nogami„.

Mam Klienta, który zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Robi naprawdę piękne szablony oparte na WordPress. Jednak taka strona trochę kosztuje i około 30% osób, którym robił wycenę decydowała się na zakup. Za moją namową Mariusz wprowadził jedną rzecz, która podwoiła jego zyski i jest znacznie mniej pracochłonna.

Co ciekawe, teraz zastanawia się czy całkowicie nie zrezygnować z robienia stron „szytych na miarę”. Co takiego zrobił? Do tego jeszcze wrócimy, ale najpierw zobacz to nagranie, żeby wszystko było jasne:

Co dokładnie robił mój Klient?

  1. Proponował zrobienie strony „szytej na miarę”. Wtedy taka strona ma unikalną grafikę, klient jest przeszkolony z obsługi WordPressa, ma prawo do zgłaszania poprawek dopóki strona nie zostanie pocięta i zakodowana. To była jego flagowa usługa (i tak samo działa większość firm zajmujących się tworzeniem stron)
  2. Trwają rozmowy, negocjacje, klient kupuje albo nie.
  3. Jeśli kupuje, to wpłaca zaliczkę i zaczyna się praca.
  4. Jeśli nie kupuje, to każdy szedł w swoją stronę.

Powiedziałem Mariuszowi, że to jest bardzo nierozsądne. Przecież poświęcił czas, jechał do tego klienta, przygotował dla niego wycenę i zamierza go tak po prostu zostawić?

Dlatego teraz robi jeszcze coś takiego:  jeśli jego klient mówi, że za drogo itp. to proponuje mu znacznie uproszczoną wersję.

Pokazuje klientowi 10 szablonów dopasowanych do jego branży ze strony themeforest.net. Mówi, że mogą mu wszystko zainstalować, podmienić treść, zmienić logo z szablonu na to, które już posiada, zmienić układ itp. ale bez żadnych szaleństw.

Żadnych zmian w kodzie i grafice. Zmieniają tylko tyle, na ile pozwala dany szablon. Taką usługę proponuje za 1/3 tego, co trzeba zapłacić za stronę zrobioną pod klienta.

I wiecie co się okazuje? 

Że większości ludzi nie robi to różnicy. Cieszą się, że za małą cenę mogą mieć stronę, która wyglądem i funkcjonalnością niczym nie ustępują tym tworzonym od zera. Moim zdaniem płatne szablony są znacznie lepsze niż autorskie rozwiązania, ale to już zupełnie inny temat.

Po jakimś czasie okazało się, że 3 na 10 osób nadal bierze wersję unikalną, ale z pozostałych 7 osób, aż 5 decyduje się na wersję uproszczoną!, czyli stworzenie strony na gotowym szablonie 😀 Teraz mój Klient zastanawia się czy całkiem nie zrezygnować z robienia stron od zera, bo praca na gotowych szablonach sprawia, że:

  • klient od razu wie jak mniej więcej będzie wyglądała strona
  • zrobienie strony na gotowym szablonie zajmuje 20% czasu, jaki trzeba poświęcić na pracę indywidualną
  • pracy jest mniej (żadnego grzebania w kodzie, cięcia grafiki itp.)
  • w firmie jest większy przepływ gotówki

Ale to nie koniec zabawy!

Później następuje tzw. praca na klientach, dzięki czemu ten sam klient wraca jeszcze kilka razy po inne strony, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Jak widzicie jedna rzecz sprawiła, że zyski mojego Klienta zostały podwojone.

Prowadzisz lub zamierzasz prowadzić biznes? Mogę to samo zrobić dla Ciebie 🙂

Moi drodzy chcę zrobić pewien eksperyment i wprowadzam możliwość całkowicie bezpłatnych, 45 minutowych konsultacji ze mną. Konsultacje odbędą się na Skypie. Zatem jeżeli chcesz mieć więcej klientów, zwiększyć sprzedaż, poprawić marketing online i offline, to wypełnij krótką ankietę, która znajduje się poniżej.

Dzięki Twoim odpowiedziom będę znacznie lepiej przygotowany do rozmowy. To jest całkowicie bezpłatne, ale na ten moment mogę przyjąć tylko 30 osób. Jeśli zbierze się taka ilość, to link do ankiety po prostu zniknie.

Za konsultacje ze mną jeden na jeden klienci płacili 500 zł za godzinę, więc myślę, że warto skorzystać.

Edycja: zapisy wstrzymane 🙂 Jak eksperyment wypadnie pomyślnie za kilka tygodni ponownie będzie możliwość bezpłatnych konsultacji. Wszystkim 101 zapisanym gratuluję i bierzemy się do pracy!  

Kliknij tutaj i zapisz się na bezpłatne konsultacje


Co mi dała konsultacja z Bartkiem Popielem?

Zacznę najpierw od tego dlaczego się odezwałem do Bartka. Prowadzę od kilku lat bloga rozwojdlaefektow.pl Nie prowadzę go po to, żeby nie zarabiać i nie zdobywać klientów. Miałem jednak problem żeby regularnie (miesiąc w miesiąc) zarabiać na swoich działaniach. Nie wiedziałem co robię źle. Wiedziałem, że Bartek jakoś poskładał to wszytko u siebie bardzo skutecznie więc odezwałem się do niego z prośbą o konsultację. Zgodził się.

Czułem, że kierowałem swój marketing do zbyt szerokiego grona odbiorców. Bartek pokazał jak zakomunikować co i dla kogo robię. Teraz blog przyciąga właściwych ludzi, którzy zapisują się na listę adresową. Pozmieniałem leje sprzedażowe i regularnie pojawiają się potencjalni klienci na konsultacje, pojawiają się też klienci kupujący infoprodukty.

Poprawiłem formularze zapisu na listy adresowe zgodnie ze wskazówkami i inwestycja w konsultacje zwróciła się prawie cała po 2 dniach. Kilka dni później wdrożyłem pozostałe dalsze z konsultacji i to już był czysty zysk.

Ustaliliśmy dalszy plan działań żeby zwiększać zasięg bloga i skuteczniej pozyskiwać klientów. Potrzebowałem kogoś doświadczonego w budowaniu własnego biznesu, kto spojrzy na wszystko z dystansu i powie co pozmieniać żeby lepiej zarabiało. No i znalazłem 🙂 Wdrożyłem dopiero może 1/3 tego co wynikło w trakcie konsultacji, a już są mierzalne efekty zarobkowe.

Mikołaj Grząślewicz
RozwojDlaEfektow.pl

Kliknij tutaj i zapisz się na bezpłatne konsultacje

Jaka jedna rzecz może PODWOIĆ Twoje zyski?
4.8 (95.25%) 59 votes