Jak pokonać strach i coś wreszcie zmienić?

Ludzie bardzo często nie realizują swoich prawdziwych marzeń i pragnień, bo są sparaliżowani przez strach.

Być może Ty także stoisz przed takim wyzwaniem. Chcesz zmienić pracę, założyć własną firmę, albo zakończyć związek z osobą, z którą już od dawna nie jest Ci po drodze.

Oto 6 sposobów na to, żeby pokonać strach i coś wreszcie zmienić. Tym razem jest zarówno video jak i wersja tekstowa i nie potrafię powiedzieć, która jest lepsza. Chyba najlepiej zacząć od video, bo jest znakomicie zmontowane i ma „to coś” czego nie sposób oddać słowem pisanym. Tekst niech będzie czymś w rodzaju notatek, do których szybko można wrócić.

Już tradycyjnie przypominam, że oglądanie nagrań możesz przyspieszyć za pomocą tej cudownej wtyczki do chrome. Odkąd ją mam prawie wszystkie nagrania oglądam z prędkością 2.0 i zauważyłem, że wtedy bardziej się skupiam na treści.

Oto co zrobić:

1. Kliknij tutaj

2. Zainstaluj wtyczkę.

3. Odśwież tę stronę.

4. Jeśli chcesz, to zmień prędkość.

Miłego oglądania! 

Kliknij tutaj i odbierz bezpłatnego ebooka „Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty!”

1. Poznaj temat

Gdy chcesz zrobić w swoim życiu coś zupełnie nowego, to zacznij od zdobycia wiedzy na dany temat. Jak coś poznajesz, to automatycznie staje się to mniej groźne.

Chcesz założyć firmę? Poczytaj o tym, z jakimi formalnościami musisz się zmierzyć. Dowiedz się jak sprawdzić pomysł na biznes. Porozmawiaj z ludźmi, którzy już prowadzą firmy. Dowiedz się, jakie błędy popełniają początkujący i co możesz zrobić, żeby ich nie powielać.

2. Co stracisz?

Barierą przed zrobieniem pierwszego kroku w kierunku zmiany jest lęk przed stratą tego, co jest. Bo z jednej strony może nie jest najlepiej, ale przynajmniej jest.

Zakładając własną działalność tracisz bezpieczeństwo w postaci stałej pensji. W tej chwili może masz wolne weekendy, a na swoim może będziesz musiał z tego zrezygnować (przynajmniej na początku).

Skończy się także mówienie, że zarobki są jakie są, bo szef robi takie i owakie błędy, bo żałuje pieniędzy na marketing, bo nie potrafi dobrze zarządzać. Od momentu założenia firmy cała odpowiedzialność spada na Ciebie.

3. Nauka jest przyjemna

Wejście w nowy obszar bardzo często jest związane z tym, że trzeba się nauczyć nowych rzeczy. Jeżeli masz wpojone przekonania w stylu „nauka jest nudna”, „nie wiem czy dam radę to opanować” itp. to zacznij to zmieniać od zmniejszenia poprzeczki. Rozwinę to w punkcie 5.

Być może chciałbyś zacząć przygodę z blogowaniem, ale w Twojej głowie pojawiają się myśli w stylu:

„Boże tyle muszę się nauczyć! Nie wiem co to jest html, nie wiem jak się zakłada newsletter, nie wiem jak się zapisuje plik do formatu pdf. Nie wiem też jak instaluje się nowy szablon, ani jakie wtyczki powinny być zainstalowane. No i jeszcze potrzebuję jakiś serwer tak? A gdzie to się kupuje?”

Na szczęście żyjesz w cudownych czasach, bo odpowiedź na 99% pytań znajdziesz w google i na youtube. A z mojej książki, którą możesz pobrać całkowicie za darmo, dowiesz się co robić, być bardziej skoncentrowanym i zmotywowanym. Jeśli nie masz jej jeszcze na swoim komputerze, laptopie, czytniku e-booków bądź odtwarzaczu mp3 (oferuję Ci także wersje audio!), to nie czekaj, tylko pobieraj! 🙂

Brakuje Ci motywacji do działania? Chcesz poznać konkretne i sprawdzone wskazówki dotyczące produktywności?

Mnóstwo skutecznych wskazówek dotyczących motywacji, produktywności i skupienia znajdziesz w ebooku: „Przestań jęczeń i weź się wreszcie do roboty”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie. Dostępny jest w formatach pdf, mobi, ePub. Jest także w wersji audiobooka, więc jest to idealne rozwiązanie do samochodu, do słuchania podczas biegania czy spaceru.

v2 - Kopia

Tytuł jest nieco prowokacyjny, ale w środku znajdziesz mnóstwo konkretnej i praktycznej wiedzy.

Ebooka pobrało już ponad 54.000 osób! 

Kliknij Tutaj i Pobierz Ebooka

4. Planuj i pokazuj plan innym

Rozpisz plan tego, w jaki sposób zamierzasz osiągnąć wyznaczony cel.

Zastanów się jakich zasobów potrzebujesz? Czego musisz się nauczyć? Kto może Ci pomóc? Co już posiadasz? Co i od kogo możesz pożyczyć? Ile pieniędzy potrzebujesz na start? Jak je zorganizujesz?

Następnie pokaż swój plan innym. Nie obawiaj się tego, że jak pokażesz komuś swój pomysł, to on go ukradnie i zrealizuje. To jedna z większych i najbardziej szkodliwych obaw jaka funkcjonuje wśród początkujących przedsiębiorców.

Zrób plan i pokazuj go innym ludziom, wtedy dostaniesz mnóstwo cennych wskazówek. Osoby bardziej doświadczone widząc konkretny plan podpowiedzą Ci na co musisz uważać, co musisz dodać, co zmienić, a co powinieneś wyeliminować, bo będzie to tylko strata czasu i pieniędzy.

5. Obniż poprzeczkę

Miej wielkie cele, ale zacznij od małych rzeczy. Jeśli jesteś od dłuższego czasu singlem, ale samotność zaczęła Ci doskwierać, to nie skupiaj się od razu na tym, żeby znaleźć „tą jedyną na całe życie”. Takie podejście stwarza niepotrzebną presję.

Zamiast tego skup się na tym, żeby poznawać wiele ciekawych osób. Poznasz ich w różnych klubach skupiających pasjonatów, w szkołach tańca, w klubach sztuk walki, w różnego rodzaju organizacjach i stowarzyszeniach.

Gdy chcesz spróbować sił np. w blogowaniu czy vlogowaniu, to nie inwestuj od razu pieniędzy we własny serwer, domenę, oświetlenie i kamery.

Skorzystaj z darmowej platformy takiej jak blogspot czy tumblr. Video nagrywaj smartfonem, albo pożycz od kogoś kamerę. Sprawdź czy będziesz potrafił pisać lub nagrywać video systematycznie przez 3-4 miesiące. Jeśli złapiesz bakcyla, to wtedy pomyśl o większych inwestycjach.

6. Przeprojektuj myślenie

Być może jesteś osobą po 50-tce, albo jesteś matką pracującą na etacie, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Może masz jakiś stopień niepełnosprawności, pochodzisz z małej miejscowości, albo byłeś tym, którego w szkole do drużyny wybierano na samym końcu i do tej pory myślisz, że jesteś gorszy niż inni. Nie jesteś.

Co prawda na starcie masz nieco trudniej niż osoby osoby w pełni zdrowe, mogące liczyć na swojego życiowego partnera, czy takie, którym rodzice mocno pomogli na starcie. Dlatego musisz nadrobić pracowitością.

Być może będziesz musiał pracować dłużej i znacznie ciężej, aby osiągnąć to samo co inni. Witaj w życiu. Użalanie się nad sobą i swoją sytuacją na pewno nie sprawi, że Twoje problemy znikną.

Zamiast myśleć: „dlaczego to spotkało właśnie mnie?” myśl w kategoriach rozwiązań:
„jak mogę dojść tam gdzie chcę startując z tego miejsca i mając takie a nie inne zasoby?”.

Powyższe 6 punktów w zupełności wystarczy, żeby zrobić ten pierwszy krok. W jaki sposób możesz to przełożyć na sprawy, z którymi aktualnie się zmagasz?

Kliknij tutaj i odbierz bezpłatnego ebooka „Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty!”

 

Jak pokonać strach i coś wreszcie zmienić?
4.8 (95%) 120 votes