Własne produkty jako alternatywna droga monetyzacji bloga – Smok Blog 2015

Wczoraj czyli 5 listopada 2015 miałem przyjemność wystąpić na spotkaniu blogerów „Smok Blog” z tematem: „Własne produkty jako alternatywna droga monetyzacji bloga”. Na swoje wystąpienie miałem tylko 30 minut, a chciałem przekazać znacznie więcej, więc przygotowałem także wersję rozszerzoną swojej prezentacji. Znajdziecie ją poniżej.

Muszę się wam do czegoś przyznać. Mimo, że nagrywałem tą prezentację wcześniej i kilkukrotnie przećwiczyłem swoje wystąpienie, to nie do końca jestem z niego zadowolony. Na każdej próbie spokojnie mieściłem się w limicie 30 minut, natomiast na żywo przekroczyłem ten czas, i nie zdążyłem powiedzieć wszystkiego co chciałem.

Na szczęście wiem czy to było spowodowane. Po prostu kiedy trenowałem, to twardo trzymałem się prezentacji, a na sali zrobiłem kilka dygresji, odnosząc się do wcześniejszych prezentacji prowadzonych przez Janka z bloga SteyFly.pl i Marcina z GdzieWyjechac.pl.

Mimo to w rozmowach, które później prowadziłem w kuluarach usłyszałem wiele ciepłych słów, także chyba nie było aż tak źle 🙂

Jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie mnie. Michał, Andrzej, Patrycja, Wojtek – czapki z głów! Zrobiliście KAWAŁ dobrej roboty! 😀

Ale do sedna. 

W nagraniu, które jest poniżej znajduje się wszystko, co chciałem przekazać. W zasadzie temat jest znacznie obszerniejszy i mógłbym o niuansach opowiadać godzinami, ale na sali mieliśmy przedstawicieli różnych branż: od blogów podróżniczych, przez lifestylowe i kulinarne po blogi modowe, a ja starałem się pokazać w miarę uniwersalne przykłady do wykorzystania praktycznie w każdej niszy.

W każdym razie jeśli będziecie mięli jakieś pytania dotyczące sprzętu, nagrywania, montowania czy czegokolwiek innego, to śmiało pytajcie. Odpowiem najlepiej jak potrafię 🙂

Z nagrania dowiecie się:

  • Dlaczego przez ponad 5 lat działałem na peryferiach blogosfery?
  • Tworzenie jakich produktów pochłania najmniej czasu, a daje najlepsze rezultaty sprzedażowe?
  • Jak w bardzo prosty sposób stworzyć schemat własnego produktu?
  • Jakim sprzętem nagrać pierwszy kurs video lub audio?

I wreszcie:

  • Ile można na tym zarobić?

Zapraszam do oglądania, lajkowania i jeżeli uznacie, że to dobra wiedza, to podajcie ją dalej. Z góry pięknie dziękuję.

Zapraszam także do zapoznania się z innymi wpisami, a jeśli chcecie dostać wypasionego i ociekającego konkretami 175-stronicowego ebooka na temat utrzymania motywacji, koncentracji i efektywności osobistej na wysokim poziomie, to wystarczy kliknąć tutaj.

WSKAZÓWKA: chcesz szybciej oglądać video? Kliknij tutaj.

Własne produkty jako alternatywna droga monetyzacji bloga – Smok Blog 2015
4.6 (92.66%) 109 votes