A gdyby tak wywrócić wszystko do góry nogami?

Każdy z nas w coś wierzy. I nie chodzi mi tutaj o kwestie związane z religią czy wyznaniem.

Mam na myśli to, że wszyscy podążamy jakimś wytartym schematem czy postrzegamy różne rzeczy w taki czy inny sposób, ponieważ na przykład kiedyś mama albo tata powiedzieli, że tak wypada i tak właśnie trzeba.

Może był to nauczyciel w szkole? Albo o tym w jakiejś książce lub usłyszeliśmy w programie w telewizji? Po prostu przyswoiliśmy jakąś informację nie zastanawiając się Dlaczego? Po co? W jakim celu? Czy to na pewno jest słuszne?

Zazwyczaj to nie jest złe. Gdybyśmy się zastanawiali nad każdym naszym zwyczajem – skąd się wziął, co oznacza, czy ma jakiś sens – to szybko by się okazało, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować.

Czasem jednak warto usiąść i przemyśleć pewne sprawy, które do tej pory przyjmowaliśmy jako prawdy objawione. Co więcej – zachęcam, by przetestować, czy naprawdę takie są. Jak? Postępując wbrew nim.

Ten artykuł jest efektem moich przemyśleń na temat postrzegania pewnych spraw, które postanowiłem zmienić w 2016 roku. Czy mi się uda? Nie wiem. Ale nie mam praktycznie nic do stracenia.

Bo chodzi przede wszystkim o to, że traktując pewne sprawy jako niepodważalne dogmaty postępujemy często (być może nieświadomie) wbrew sobie. Wsłuchaj się w siebie i odpowiedz sobie na pytanie, czy jest coś, co chciałbyś zrobić inaczej?

Ja już to pytanie sobie zadałem. Zapraszam do nagrania lub wersji tekstowej.

WSKAZÓWKA: chcesz szybciej oglądać video? Kliknij tutaj.

Kliknij tutaj i odbierz bezpłatnego ebooka.

Wolisz czytać? Poniżej wersja tekstowa. 

Kliknij, aby rozwinąć tekst
A gdyby tak wywrócić wszystko do góry nogami?
4.6 (91.72%) 145 votes