“Złota Godzina” – ukochana strategia efektywnych ludzi

Czy słyszałeś kiedyś o “złotych godzinach”?

To czas, w którym realizacja zadań przychodzi Ci naturalnie i bez wysiłku. Można powiedzieć, że o pewnej porze dnia (jeśli tylko odpowiednio się do niej przygotujesz), każdą sekundę pracy wprost zamieniasz w czyste złoto (dlatego “złota” ;)).

Wszystko działa zgodnie ze swoim rytmem. I natura doskonale to rozumie. Mamy pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Mamy przypływy i odpływy mórz, i oceanów. Mamy wschody i zachody słońca. Wszystko płynie swoim naturalnym rytmem i od setek tysięcy lat jest niezachwiane.

Tylko my, ludzie, próbujemy złamać ten nasz rytm. Czujemy senność, więc zamiast odpocząć wolimy wypić kolejną kawę. Padamy na twarz, ale pracujemy dalej.

Czy to naprawdę musi tak wyglądać?

Okazuje się, że nie. Pracujemy długie godziny, ale nie wykorzystujemy ich w pełni. A wystarczy odpowiednio zagospodarować chwile naszej maksymalnej koncentracji, by w krótszym czasie osiągnąć (przynajmniej) tyle samo, ile dotychczas realizowaliśmy w trakcie długich (ale mniej efektywnych) godzin pracy.

Jak to działa w praktyce?

Po pierwsze: musisz być świadomy tego, kiedy poziom Twojej energii najbardziej sprzyja realizacji zadań.

Po drugie: musisz stworzyć system, który pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać ten sprzyjający czas. Posłuży Ci do tego przygotowanie jasnego motywu pracy, podziału pracy na bloki. Bardziej szczegółowo omawiam to w nagraniu.

Po trzecie: musisz zadbać o to, by nikt ani nic nie mogło Ci w tym czasie przeszkadzać. Najmniejsze rozproszenie może oznaczać zmarnotrawienie potencjału “złotych godzin”.

Jak wykazują badania, aby w pełni “zanurzyć się” w dane zadania, musi minąć średnio 22 minut pracy. Wiesz, ile zadań możesz zrealizować w tym czasie? Pod warunkiem utrzymania maksymalnej koncentracji, rzecz jasna!

Jak to osiągnąć? Jak zrobić pierwszy krok w stronę własnych “złotych godzin”?

Po odpowiedź zapraszam do wideo poniżej:

POBIERZ PDF

Wolisz czytać zamiast oglądać? Jesteś osobą niesłyszącą? W takim razie zapraszam do wersji tekstowej 🙂 Kliknij w okładkę lub link zamieszczony poniżej:
Kliknij tutaj, aby pobrać wersję tekstową (pdf)

Zapisy na webinar są zamknięte, ale…

 

Chcesz przestać odkładać na później trudniejsze (lub nudniejsze) zadania?

A dodatkowo:

  1. Zawsze kończyć pracę o wyznaczonej godzinie?
  2. Utrzymać laserową koncentrację na zadaniu przez 4 godziny, bez zaglądania na social media czy serwisy informacyjne?
  3. Poświęcać swoim bliskim: żonie, dzieciom, rodzicom należytą ilość czasu i uwagi?

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Bartek PopielMateusz RusDorotaIgor Wojtaszewski Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Igor Wojtaszewski
Gość

Poznałem koncepcję “Złotych Godzin” około 6 lat temu i od tamtego czasu wykonałem ich ponad 2000 😀 Z całego serca polecam – dzięki nim przygotowywałem się do matury (z wynikami: 98% z matematyki rozszerzonej i 85% z fizyki), a na studiach inżynierskich przez dwa lata osiągałem taką średnią ocen, która pozwoliła mi pobierać stypendium rektora za wyniki w nauce. Ostatnio dzięki Złotym Godzinom rozwijam swoją aplikację – praca w nich jest niemal “magiczna”, to zupełnie inny stan koncentracji niż na co dzień. Trudno to opisać słowami, ale efekty i satysfakcja po każdej udanej Złotej Godzinie są ogromne 🙂

Bartek Popiel
Admin

Dziękuję za polecenie Igor 🙂

Dorota
Gość
Dorota

To jedna z największych wartości Twojego kursu. Niby intuicyjnie wykorzystywałam swoje godziny. Ale po Twoim kursie w ogóle zrezygnowałam z prowadzenia pojedynczych zajęć w g.9.00 -12.00. To mój najefektywniejszy czas. Staram się być w tych godzinach poza zasięgiem. Robię w te godziny tyle pracy, ile kiedyś w dwa razy dłuższym czasie. Albo nawet i trzy razy dluzsxym, gdy zasypiałam wieczorem przy komputerze ze zmęczenia. Złote godziny są fantastyczne!

Bartek Popiel
Admin

Dziękuję 🙂

Mateusz Rus
Gość

Szczerze pierwszy raz słyszę o Złotej godzinie, ale ma to sens.
Dzięki Bartku 🙂

Bartek Popiel
Admin

Szczerze polecam tą koncepcję 😉