Pieniądze leżą na ulicy

„Żeby pomnożyć pieniądze trzeba je najpierw mieć, a skąd ja mam wytrzasnąć pieniądze na obrót jak po opłaceniu rachunków niewiele mi zostaje?”

Takie pytanie dostałem od czytelnika i za jego zgodą zamieszczam odpowiedź publicznie.

Otóż żyjemy w tak cudownych czasach, że pieniądze dosłownie leżą na ulicy tylko trzeba wiedzieć gdzie leżą i jak się po nie schylić. Mam na myśli ten fenomen, że dzisiaj można stworzyć coś z niczego.

Mamy internet, są biblioteki, dostęp do wielu ludzi, od których można się uczyć jest prostszy niż kiedykolwiek wcześniej. Owszem, trzeba posiadać jakąś wiedzę, ale ta wiedza jest na wyciągnięcie ręki.

Świetnym przykładem będzie pewien młodzieniec z Harvardu, który tworzy portal będący kombinacją kodów.

Jego portal pozwala się ludziom kontaktować i tworzyć własne grupy w obrębie całej społeczności. Portal szybko rozprzestrzenia się po całym kampusie i wszyscy chcą mieć do tego dostęp. W końcu dołączają inne szkoły, a później cały świat i tak powstaje Facebook.

Facebook nie był wynikiem jakiegoś handlu ( kupię taniej – sprzedam drożej), lecz z umysłu kogoś, kto potrafił programować.

To jest właśnie piękne – możesz stworzyć coś, co trafi do tysięcy, a może nawet milionów osób nie wychodząc z domu.To wymaga nieco wysiłku, ale dlaczego przynajmniej nie spróbować?

Nikt nie zagwarantuje sukcesu, bo szczypta szczęścia też jest potrzebna, ale im więcej prób się podejmuje, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu coś się uda.

Przykład pierwszy z brzega: zespół Weekend. Pamiętam jak kilka lat temu w mojej okolicy na przystankach wisiały plakaty, że będą grać w jakimś klubie. W rozmowie z Wojewódzkim wokalista Weekendu powiedział, że oni grają już 13 lat i jego zdaniem mają na koncie lepsze kawałki, i że sami nie rozumieją fenomenu „ona tańczy dla mnie”.

Można się z nich śmiać, może krytykować, ale to oni inkasują kilkadziesiąt tysięcy złotych za godzinę koncertu 😀

To samo się dzieje w świecie programowania, pisania, marketingu czy biznesu.

Siedząc na ławce rezerwowych nie strzelisz gola. Musisz być na boisku. Musisz być aktywny. Musisz kopać w piłkę i celować w bramkę. Za którymś razem padnie piękny gol. I ten jeden strzał może zmienić całe Twoje życie.

Zatem strzelaj.

Brakuje Ci motywacji do działania? Chcesz poznać konkretne i sprawdzone wskazówki dotyczące produktywności?

Mnóstwo skutecznych wskazówek dotyczących motywacji, produktywności i skupienia znajdziesz w ebooku: „Przestań jęczeń i weź się wreszcie do roboty”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie. Dostępny jest w formatach pdf, mobi, ePub. Jest także w wersji audiobooka, więc jest to idealne rozwiązanie do samochodu, do słuchania podczas biegania czy spaceru.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj.

Pieniądze leżą na ulicy
4.7 (94.34%) 113 votes