Jak ustalić priorytety w życiu?

jak ustalić priorytety w życiu

Być może jest tak, że robisz wszystko, co wpadnie Ci w ręce.

Każde zadanie.

Na myśl o oddelegowaniu czegokolwiek bunkrujesz się za biurkiem i chowasz wszystkie sprawy do sejfu, bo wiesz, że nikt nie zrobi tego tak dobrze jak Ty.

Ta choroba „ja se to najlepiej zrobię sam”, to jeden z największych grzechów przedsiębiorców.

Czy zastanawiałeś się kiedyś co jest Twoim obowiązkiem, jako przedsiębiorcy?

Jakie zadania i obowiązki składają się na Twoją wypłatę?

Ile naprawdę ważnych rzeczy dziś zrobiłeś?

To w sumie proste pytania, ale uważam, że każdy powinien sobie na nie odpowiedzieć z ręką na sercu.

Twoja produktywność traci na jakimkolwiek znaczeniu, jeśli Twoja praca nie przynosi faktycznych zysków. Kiedy skupiasz się na robieniu zadań, a nie na robieniu ważnych rzeczy.

Jeżeli cierpisz na:

  • Nadmiar zobowiązań
  • Permanentny brak skupienia
  • I ciągłe przeskakiwanie między projektami

To koniecznie obejrzyj nagranie, które dla Ciebie przygotowałem. Dowiesz się z niego jak zmniejszyć swoją listę zadań nawet o 50%!

Wielka prośba i… PREZENT!

Bardzo dużo pracy włożyliśmy w to nagranie dlatego mam prośbę: pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku. Z góry bardzo, bardzo dziękuję.

Przygotowałem dla Ciebie bardzo nietypowy prezent. Wspominam o nim pod koniec video.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Wskazówka: Youtube daje możliwość przyspieszenia filmu. Wystarczy wybrać odpowiednią prędkość po kliknięciu w zębatkę w prawym dolnym rogu. Dzięki temu zapoznasz się z materiałem nieco szybciej.

POBIERZ PDF

Wolisz czytać zamiast oglądać? Jesteś osobą niesłyszącą? W takim razie zapraszam do wersji tekstowej 🙂 Kliknij w okładkę lub link zamieszczony poniżej:
Kliknij tutaj, aby pobrać wersję tekstową (pdf)

     

 

Zapisy na webinar są zamknięte, ale…

 

Chcesz przestać odkładać na później trudniejsze (lub nudniejsze) zadania?

A dodatkowo:

  1. Zawsze kończyć pracę o wyznaczonej godzinie?
  2. Utrzymać laserową koncentrację na zadaniu przez 4 godziny, bez zaglądania na social media czy serwisy informacyjne?
  3. Poświęcać swoim bliskim: żonie, dzieciom, rodzicom należytą ilość czasu i uwagi?

.

Jeżeli masz jakieś pytania, prośby, sugestie, albo po prostu chcesz napisać, że zrobiliśmy dobrą robotę, to zapraszam do komentarzy

WAŻNE:
Pamiętaj, żeby wpisując komentarz podać prawidłowy adres email, bo na tego maila zostanie wysłana informacja o bonusie.

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na to, że dostaniesz od nas automatycznie maila z linkiem do bonusowego nagrania. Stanie się to bez względu na to, czy skomentujesz wpis, czy skorzystasz z funkcji “odpowiedz” reagując na komentarz innej osoby.

Chcę, żebyś wiedział, że tego maila dostajesz jednorazowo. Nie trafi on do naszej bazy, nie będziemy Ci wysyłać żadnych innych maili jeśli nie jesteś zapisany na nasz newsletter.

Jeżeli chcesz skomentować poniższy wpis, ale NIE CHCESZ otrzymać wiadomości zwrotnej z listą pytań strategicznych, to w polu na email wpisz: tylkokomentujeniechcepytan@gmail.com. Albo wymyśl coś innego.

Natomiast jeśli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia o nowych wpisach i dodatkowe materiały, które wysyłam tylko i wyłącznie newsletterem, to zapisz się tutaj. W pierwszej wiadomości dowiesz się w jaki sposób przetwarzamy i chronimy Twój adres email. Z newslettera możesz się w każdej chwili wypisać. W każdej wiadomości na dole jest link “Wypisz mnie z subskrypcji”. W razie wątpliwości zapoznaj się z naszą Polityką Ochrony Prywatności.  

4.5/5 - (8 głosów)
159 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
4 lat temu

Dla mnie 1 wniosek z nagrania to mimo trudności, można osiągnąć kontrolę nad swoim życiem. A drugi – w każdym czasie można pozmieniać swoje życie, niezależnie od zastałej sytuacji.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Marcin

Dokładnie, nigdy nie jest za późno na pozytywne zmiany!

Annaa
Annaa
4 lat temu

Dziś robię wszystko z najwyższej stawki godzinowej i do tego zgodnie z moimi wartościami życiowymi! To moje lekcje 🙂 Dzięki Bartek!

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Annaa

Super!

Bartek
Bartek
4 lat temu

Bartku, dziękuję za przypomnienie co jest najważniejsze !!!
To jest pierwsza lekcja z tego video.
Druga lekcja, o której nikt nie mówi, to że jako przedsiębiorca mogę i mam prawo wykonywać rzeczy na poziomie operacyjnym.
Wszędzie jesteśmy uczeni, że liczy się tylko zarządzanie i delegowanie.
Dziękuję za przypomnienie, że mam prawo do tego co lubię robić, a jeśli jest to na poziomie operacyjnym, to co z tego, to jest moja firma i moje życie.
Dlatego lubię pojechać do klienta i zrobić krótkie szkolenie z obsługi, może to zrobić każdy przeszkolony pracownik, ale ja to lubię robić i wykonuję.
Pozdrawiam

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Bartek

Ważne, by również Tobie to sprawiało radość.

Kasa
Kasa
4 lat temu

Jest świetnie, a co jeśli masz kryzys i nic ale to nic ci się nie chce? Wypadasz i jak wrócić na torty. A wniosek mniej myśleć lub uciekać na FB a więcej robić.

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Hej 🙂 Jak zwykle PORCJA dobrego doładowania baterii. Dziękuję!
Jaki mam wniosek?

Wgniotło mnie – bo wygląda na to, że pracę operacyjną, którą uwielbiam, na tę chwilę mam w przedziale “wysokie wartości życiowe” a wolałabym ją mieć o piętro wyżej. Może to TEN KLUCZ?! do uporządkowania? a w efekcie dalszym UMOCNIENIA?! i siebie i tego co robię?

Nie, NO mam zagwozdkę! Siedzę z dłońmi pod brodą a oczami w sufit.
Życie w zwojach mi się scrolluje…

Marcin
Marcin
4 lat temu

Trafne spostrzeżenia, niestety bardzo rzadko się nad tym zastanawiamy.

Policjantka ulicy
Policjantka ulicy
4 lat temu

Hej Bartku! Dobry materiał, zresztą jak zawsze, innych u Ciebie nie ma ?. Trójkąta nie próbowałam ?. Znam jednak Twoje wskazówki z innych kursów. Stosuje je do dzisiaj. Wiele rzeczy wyrzucialam ze swojego życia, np. fb i insta służy mi wyłącznie do pracy, patrzę co inni robią na “rynkach”, które mnie interesują, od razu odklikuje obserwowanie nowych znajomych, chyba, że jest to mój “partner biznesowy”, który wrzuca na swoje media wartościowe treści, przydatne w mojej pracy. Sprzątam dwa razy w miesiącu, ale i nie bałaganię! Nie oglądam i nie czytam wiadomości, bo o najważniejszych mówią mi w pracy na odprawie.… Czytaj więcej »

Gabriela Sokołowska
Gabriela Sokołowska
4 lat temu

Bartku, bardzo Ci dziękuję za kolejne video naładowane pozytywną energią. To niesamowite, jak zarażasz optymizmem, radością i pasją! :)) 2 ważne lekcje w moim odczuciu: 1) Jak biorę się za coś co jest dla mnie ważne i znajduje się to na dwóch ostatnich piętrach piramidki, to powinnam rozpocząć te rzeczy z takim entuzjazmem i radochą, z jaką Ty, Bartku nagrywasz ten filmik – jestem pod wrażeniem, wielki szacuuun :); 2) Zaproponowane przez Ciebie ćwiczenie powinnam robić każdego dnia wieczorem, tak, aby mi się ono utrwaliło i żeby mieć przed oczami tę piramidkę, co w konsekwencji zaowocuje dużo lepszymi decyzjami w… Czytaj więcej »

Damian
Damian
4 lat temu

1. Kontroluj to co robisz na co dzień, łap się w ciągu dnia nad tym co robisz w danej chwili.
2. Spadaj w dół piramidy 🙂

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Damian

I im szybciej spadniesz, tym lepiej 😀

Ewa
Ewa
4 lat temu

1. Zbyt często przesiaduję na FB.
2. Cały dzień właściwie pracuję i czas mi ucieka przez palce.

Antek
Antek
4 lat temu

1. Mamy piramidę żywienia, ale nie stosujemy piramidy produktywności.
2. Często zajmujemy się bezwartościowymi aktywnościami, nie zdając sobie z tego sprawy.

Paweł
Paweł
4 lat temu

A ja wyciągam odwrotne wnioski. Im więcej deleguję, tym więcej muszę się napracować, bo poprawianie kosztuje mnie więcej niż zrobienie od początku, o kosztach finansowych nie wspomnę. Przez nierzetelnych wykonawców nauczyłem się remontować, robić strony w WP i reklamy w Google Ads.
Dlatego zaczynam wyznawać zasadę “zrób sam, chyba że się nie da albo potrafisz dobrze ocenić wykonawcę przed zleceniem”.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Paweł

Przede wszystkim trzeba dobrze ocenić wykonawcę przed wydelegowaniem. Na dłuższą metę samodzielne robienie wszystkiego nie jest dobre, ani dla Ciebie, ani dla Twojego otoczenia.

Joanna
Joanna
4 lat temu
Reply to  Paweł

A moze nie potrafisz delegowac? Moze nie potrafisz sie skutecznie komunikowac i nie przekazujesz waznych informacji dot. projektu podwykonawcy? Moze tak naprawde to sam nie wiesz czego chcesz i twoje wymagania sa albo zbyt ogolne albo ciagle zmieniasz zdanie kiedy zaczeto prace nad projektem? Moze jestes perfekcjonista i nigdy z niczego nie jestes zadowolony? A moze jestes control freakiem i siedzisz na plecach podwykonawcom co doprowadza ich do szalu wiec zrezygnowani przestaja sie starac bo przeciez ty “i tak wiesz najlepiej”? Oczywiscie moze sie tak zdarzyc ze czasami sie nadziejemy, ale jakos nie wierze, zeby w ogole nie bylo w… Czytaj więcej »

Adamek
Adamek
4 lat temu

Jeśli chodzi o mnie to ja właśnie mało czasu spędzam na mediach społecznościowych. Czas mi ucieka kiedy zastanawiam się nad rozwiązaniem danego problemu. W domu zaś przed telewizorem.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Adamek

Telewizor pełni u Ciebie rolę zapychacza. Może warto to zmienić?

Wojciech
Wojciech
4 lat temu

No tak, moja piramida nie wygląda zbyt dobrze 🙁

Janina
Janina
4 lat temu

Hej Bartku! Ważne przesłanie! Dla mnie najważniejsza lekcja – nie zdawałam sobie sprawy ile pracuję kciukiem xD Zdecydowanie warto zastanowić się na tym co wartościowe w moim życiu, a z czego mogę spokojnie zrezygnować, bo nie przynosi mi ŻADNEJ wartości. Dzięki!

Ania
Ania
4 lat temu

Bartku,
Najważniejsze lekcje to zdecydowanie przypomnienie o tym, co jest w życiu ważne, żeby mniej uciekać w media społecznościowe i wrócić do laserowej koncentracji na zadaniach naprawdę istotnych, tych z wysoką stawką godzinową. Paradoksalnie wszystko co mówisz w nagraniu wydaje się być oczywiste i logicznie wszyscy to wiemy, a jednak w praktyce bardzo często o tym zapominamy i marujemy mnóstwo czasu na chociażby scrollowanie Facebooka. Mam wrażenie, że współczesny człowiek ucieka przed sobą, przed problemami właśnie w social media, do wyidealizowanego świata. Dziękuję za świetny jak zawsze materiał! 🙂

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Ania

Rzeczywiście czasami tylko przypomnienie sobie co jest rzeczywiście ważne, wystarczy, by zacząć działać i zmienić swoje życie.

Daniel
Daniel
4 lat temu

1. Należy świadomie koncentrować się na swoich obowiązkach i na tym co się robi, oraz rzetelnie analizować swój dzień pracy.
2. Sprawdzać przyporządkowanie tego, co się zrobiło do piramidy produktywności.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Daniel

Choć nie jestem typem, który lubi analizować (bardziej ciągnie mnie do działania) to też nauczyłem się, że taka analiza swojej pracy może działać cud

Adrian
Adrian
4 lat temu

Mam nadzieję, że nagrania z tego cyklu pozwolą mi odwrócić obecny trend panujący u mnie. Wiem doskonale co jest najważniejsze, a mimo wszystko tracę czas na głupoty…
Najważniejsza lekcja to ta, że podsumowanie swoich aktywności i stworzenie takiej piramidy może dać naocznie obraz tego jak bardzo przecieka nam wartościowy czas przez palce.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Adrian

Trzymam kciuki i powodzenia!

LubomirayurXw
LubomirayurXw
4 lat temu

Fakt, uklad piramidy daje do myslenia.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  LubomirayurXw

Mam taką nadzieję.

Igor
Igor
4 lat temu

Przyznam, że gdy spojrzałem pierwszy raz na zaprezentowaną piramidę, coś mi nie pasowało. Pomyślałem: “Dlaczego ona nie jest odwrotnie?”. Ale już wiem, czemu – bo piramida prezentuje schemat, w których wysokich wartości życiowych jest najwięcej, a wartości zerowych – najmniej. A w moim życiu chyba jest odwrotnie 😀 Dlatego chciałbym zapamiętać, żeby: 1) Żyć tak, żeby wartości życiowych i wysokich stawek godzinowych było więcej niż wartości zerowych i niskich stawek godzinowych. 2) Systematycznie kontrolować to, czy na pewno jest tak, jak w punkcie 1), a jeśli nie jest, to pomyśleć, co można by zrobić w tym kierunku. Poza tym, uważam,… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
4 lat temu

Moja lekcja wyciągnięta z tego materiału to:
Zrezygnować z pewnych czynności i przeznaczyć je na spędzanie z rodziną.
Popracować nad delegowaniem czynności niskiej stawki godzinowej.

Jerzy
Jerzy
4 lat temu

Robię tylko nie stosuję takiego nazewnictwa i nie tworzę piramidy .Ustalam priorytety w różnych obszarach życia.

Dorota
Dorota
4 lat temu

Bartku,
1. podziwiam Twoje podejście do pracy! Szacunek
2. piramida świetna! 🙂
Trzymam kciuki za dalsze projekty!

Dariusz
Dariusz
4 lat temu

Ważna lekcja 🙂 Od dłuższego czasu postępuję w podobny sposób . Aczkolwiek uczę się cały czas delegowania i określania ważności zadań 🙂

Bartku jakie lekcje ?
1.Nie warto sprzątać całego domu jak można za ten czas zrobić spotkanie i zatrudnić osobę która chętnie pomoże
2.Deleguje mniejsze umowy do pracowników dzięki czemu mam czas na rzeczy ważne ( Chociaż i te przybywają lawinowo )

Pozdrawiam 🙂

Grażyna
Grażyna
4 lat temu

Piramida działa! Już po pierwszym dodatkowym filmiku na YouTube zorientowałam się że zaczynam wpadać w stare przyzwyczajenia i bez żalu opuściłam “strefę zero”

Alicja
Alicja
4 lat temu

1. proponowane ćwiczenie może być bardzo pomocne przy monitorowaniu swoich celów/postanowień – po wypisaniu wykonanych w ciągu dnia czynności widać ile z tego, co zrobiłam jest naprawdę ważne i przybliża mnie do osiągnięcia mojego celu. (Ciekawa opcja, żeby sprawdzić siebie: ustawić sobie przypomnienie w telefonie i wtedy wykonać to ćwiczenie. I tak prawie z zaskoczenia zobaczyć jak te proporcje rzeczy ważnych i zbędnych, które wykonujemy się mają.) 2. jakby tak odwrócić nieco kolejność tego ćwiczenia – zacząć od piramidy i przyporządkowania czynności, które chcemy/musimy wykonywać do jednego z tych czterech poziomów – wychodzi całkiem jak dla mnie ciekawa metoda planowania.… Czytaj więcej »

Magdula
Magdula
4 lat temu

Uważność na budowanie fundamentów i konsekwencja wyborze działań oraz radykalna uczciwość wobec siebie to właśnie uważam za najważniejsze po wysłuchaniu nagrania

Małgorzata
Małgorzata
4 lat temu

Sprawdzać swoje działania na piramidzie produktywności.

Dawid
Dawid
4 lat temu

Dobry, krótki materiał i co ważne z przykładami.
Wniosek: okazuje się, że pewne tematy które miałem u samej góry trójkąta powinny znaleźć się na samym dole, natomiast te z dołu powinny wskoczyć na piętro wyżej 🙂
Pozdrawiam Serdecznie

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Dawid

Dziękuję. Cieszę się, że przykłady do Ciebie trafiły.

Ania
Ania
4 lat temu

1. mój wynik niezbyt dobry. Za dużo czasu przecieka mi przez palce: you tube, wiadomości, etc.
2. mam motywację by to zmienić.
Oczywiście dzięki Tobie Bartku – wielkie dzięki.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Ania

Oby doszło do tych dobrych zmian Aniu. Polecam się na przyszłość.

Romana
Romana
4 lat temu

1) Jednak trzeba poświęcać czas na określenie priorytetów. Może to nie jest odkrywcze, ale u mnie takie przypomnienie jest konieczne, bo zwykle płynę z biegiem bieżączki.
2) Kurcze nie zdawałam sobie sprawy, że ćwiczenia są jedną z ważnych spraw życiowych.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Romana

Tak, ćwiczenia są bardzo ważne. Wiem, że to oklepany tekst, ale rzeczywiście tak jest. Naprawdę warto ćwiczyć. Nie chodzi o to, by wylewać z siebie hektolitry potu, ale by mieć okazje do (nawet niewielkiego) ruchu.

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

1. Mniej Facebooka.
2. Więcej ćwiczeń (gitara).
Pozdrawiam 🙂

Elżbieta
Elżbieta
4 lat temu

Pięknie dziękuję za to nagranie! Moje wnioski poniżej.
Pierwsza lekcja – bardzo ważne jest ustalenie priorytetów w życiu osobistym i zawodowym, które powinny pasować do pierwszych dwóch poziomów Piramidy Produktywności.
Druga natomiast – gdy dbasz o podstawę/ fundament rzeczywiście zarządzasz sobą w czasie i osiągniesz sukces! 🙂

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Elżbieta

Rzeczywiście. Fundamenty zawsze są najważniejsze

Miłosz
Miłosz
4 lat temu

Bartku jak zwykle bogaty i ciekawy materiał, za który bardzo dziękuję! Nagranie, a konkretnie piramida produktywności, chyba mi uświadomiła, że praca na etacie to raczej zazwyczaj jest niska stawka godzinowa (nie mówiąc o wyższych pozycjach w firmie), więc aby mieć możliwość dorobienia się w życiu trzeba być na swoim, no i oczywiście potwierdziło moją niechęć do sprzątania, bo to niepodważalnie niska stawka godzinowa ? Miałbym jednak pytanie, czy jeśli wracam z pracy i gotuję sobie jakiś pyszny obiad, ale zajmuję mi to dużo czasu (ale i przynosi satysfakcję), a wiem że powinienem zrobić coś ważniejszego to czy jest to czynność… Czytaj więcej »

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Miłosz

Jeśli jest to coś przy czym odpoczywasz, czujesz satysfakcje przede wszystkim regenerujesz siły do dlszej pracy/kolejnego dnia to nie jest to niska stawka godzinowa 🙂

Marcelina
Marcelina
4 lat temu

1. Zdrowie jest najważniejsze 2. Są rzeczy, których nie muszę robić lub mogę zlecać je inmym

Ewa
Ewa
4 lat temu

Niezwykle ważne jest dla mnie, żeby zastanowić się w ogóle co jest w mojej stawce godziniwej wysokiej, nigdy się nad tym nie zastanawiałam, tylko robiłam to “co trzeba” w mojej firmie. Wybranie rzeczy do delegowania i rozgraniczenie tego co jest moja stawka godzinową wysoką, a co niską.

Anna
Anna
4 lat temu

1. Przemyślenie dnia
2.Przemyślenie zadań

lesława
lesława
4 lat temu

Pierwsza lekcja – Przypomnienie, że są sprawy ważne i mało ważne. Ale ja o tym wiem. Ważne jest przypomnienie. Druga lekcja – przypomnienie – zrób ogląd czasu -co robisz w czasie – dziękuję za przypomnienie. Czyli Przypomnienie.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  lesława

Niech na przypomnieniu się nie skończy 😉

Aśka
Aśka
4 lat temu

1. Przerwy w pracy i odpoczynek po pracy jest w najwyższej części piramidy i to jest do zmiany. Kciuk i puste rozmowy do wymiany na ćwiczenia rozciągające w pracy, a po pracy czytanie / oglądanie wartościowszych rzeczy,oczywiście czasem też rozrywkowych.
2. Bardzo dużo zadań w najniższej części – to super, bo ze zdrowiem różnie u mnie bywa, a to szansa na stałą poprawę.
Dzięki 🙂

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Aśka

Jak najbardziej dobry odpoczynek i przerwy są zawsze wskazane

Julia
Julia
4 lat temu

Wniosek z tego dla mnie taki: w prosty sposób mogę oszczędzić sporo czasu, muszę tylko dobrze zaplanować działania, co od dziś wdrażam.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Julia

Super. Powodzenia!

Benia
Benia
4 lat temu

Świetny materiał, dziękuję Ci za niego. Mimo że pewne zajęcia sprawiają wrażenie że dzięki nim odpoczywam (jak np Facebook czy Youtube) to po wyłączeniu okazuje się że mam poczucie winy że zmarnowalam czas. Pierwsza lekcja – chcąc naprawdę odpocząć i nie czuć się po odpoczynku zmęczonym – zrób coś wartościowego jak przeczytanie książki / wartościowego artykułu. Lbo sie zdrzemnij, to lepsze niz bezmyślne scrollowanie fb bo przynajmniej organizm realnie wypoczywa. Druga lekcja – Jeśli naprawdę nie masz możliwości oddelegowac mniej istotnych czynności w pracy, to rób je w innym momencie niż ten, kiedy masz najwięcej energii. Ten lepszy czas wykorzystaj… Czytaj więcej »

Maryna
Maryna
4 lat temu

1) piramiada produktywności moim zdaniem jest bardzo prosta w wykorzystaniu i skuteczna
2) same spisywanie czynności jakie wykonujemy, daje nam świadomość co robimy dobrze a co bezsensownie
Dziękuję Bartku za to wideo.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Maryna

Proszę uprzejmie. Fakt. Najważniejsze w piramidzie jest to, że jest prosta w użyciu, a jednocześnie mega pomocna. Wystarczy tylko zacząć odpowiednio ją używać.

Katarzyna
Katarzyna
4 lat temu

Dla mnie lekcje z tego wideo to:
1. Ruch, zdrowe odżywianie są podstawą produktywności i muszę bardziej się na nich skupić
2. Nawet bez zapisywania co robię przez cały dzień wiem, że Facebook itp zabierają mi za dużo czasu. Muszę się pilnować, że jeśli mam chwilę wolnego, to żeby otworzyć ebooka a nie media społecznościowe.

Damian
Damian
4 lat temu

Uświadomiłem sobie,, że wiele rzeczy, które robiłem przez ostatnie dni, należą do wartości zerowe. Muszę to zmienić i pilnować się. Największym rozpraszaczem jest smartfon i portale społecznościowe. Muszę nad tym popracować.
Mam małe i wielkie cele, które chcę osiągnąć w życiu, zarobić określoną kwotę oraz poczuć dużą satysfakcję każdego dnia, to muszę świadomie skupić się na aktywnościach należące do dolnych fundamentów piramidy oraz trzymać się dyscypliny.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Damian

Powodzenia. Pierwszy krok już za Tobą.

Iwona
Iwona
4 lat temu

Dwie lekcje:
1. Nie powinnam sama sprzątać, tylko kogoś do tego zatrudniać (co kiedyś już robiłam zresztą).

2. Wyżej stawiać aktywność fizyczną. ?

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Iwona

Dobra aktywność fizyczna zawsze procentuje 😀

Paweł
Paweł
4 lat temu

Bardzo ciekawe podejście do wartościowania wykonanych czynności i spędzania czasu. Nie myślałem o tym tak wcześniej. Z wymienionych delegowanie dla mnie jest zdecydowanie najtrudniejsze. Od jutra spróbuję ocenić swój dzień według wskazówek z nagrania. Super materiał!!

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Paweł

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Delegowanie też było na początku dla mnie zmorą 😉

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

1. Robić jak najwiecej z dolnych podstaw piramidy
2. Delegować rzeczy z niskiej stawki, a minimalizować top piramidy. 😉

Paulina
Paulina
4 lat temu

1, Przestać nadmiernie korzystać ze zjadaczow czasu. 2. Czas zatrzymać się uporządkować żeby spać na dół piramidy.

Oliwia
Oliwia
4 lat temu

Od jakiegoś czasu mocno nad sobą pracuję. Staram się zmieniać złe nawyki, wzmacniać te dobre i wierzyć, że jeszcze wszystkiego mogę się nauczyc? wczoraj jednak miałam poważny kryzys…Dzisiaj sprowadziłes mnie na Ziemię. Dzięki. Lekcja dla mnie aby nie rezygnować, trzymać się swoich wartości.

Bartek Popiel
4 lat temu
Reply to  Oliwia

Do usług 😀

Olga
Olga
4 lat temu

Ciekawy materiał, ale brzmi znajomo 😉 lekcja nr 1. Współpracujący przedsiębiorcy uczą się od siebie nawzajem i wdrażają u siebie „dobre praktyki” nawzajem.
2. Jeżeli człowiek chce coś zmienić w swoim życiu to samo poznanie różnych technik u uświadomienie sobie pewnych wręcz bardzo banalnych prawidłowości w postępowaniu zaczyna działać w podświadomości i już zmienia nasze życie. Ale nie wolno się zatrzymywać!
Pozdrowienia dla KR 🙂