20 POMYSŁÓW | Poranny Inspirator #55

Uwaga: To ćwiczenie dosłownie rozwali Ci mózg 😉 Jakby to było gdybyś w ciągu roku wprowadził co najmniej 100 usprawnień do swojej firmy? Jak bardzo zmienił by się Twój biznes gdybyś wprowadzał nowe rozwiązania na marketing, sprzedaż, skalowanie biznesu, delegowanie i procedury? Zobacz dzisiejszy odcinek, a poznasz ćwiczenie, któremu udaje mi się notować nieustanne wzrosty w biznesie.

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Tematem dzisiejszego odcinka jest strategia Dwudziestu Pomysłów.

Tą strategię (lub, jak wolisz, ćwiczenie), podpatrzyłem w książce Briana Tracy „Psychologia sprzedaży”.

W skrócie, polega ona na tym, że zadajesz sobie pytanie dotyczące nurtującego Cię problemu i poszukujesz na nie co najmniej 20 odpowiedzi. I wierz mi – to naprawdę niesamowite ćwiczenie. Pamiętaj tylko, że MUSISZ dobić do tej liczby. Do dwudziestu.

Testowałem i muszę przyznać – działa niesamowicie. Z reguły człowiek po piętnastym pomyśle nagle zaczyna wpadać na rozwiązania, które nigdy wcześniej nie przyszłyby mu do głowy. Uruchamiasz jakieś zupełnie nowy pokłady kreatywności… a to jest przecież niesamowicie ważne 🙂

Na przykład ja zadałem sobie pytanie: co mogę zrobić, żeby zwiększyć oglądalność moich filmów na YouTubie? Zacząłem od wypisania takich rzeczy, jak: częstsze nagrywanie, krótsze treści, proszenie o komentarze, łapki w górę i subskrypcje. To wszystko wpływa na mechanizmy tej platformy, dzięki czemu moje nagrania częściej będą się pojawiały ludziom się w proponowanych materiałach.

Mogę także linkować swoje filmy wewnętrznie (to te dwa okienka na końcu każdego nagrania, w którym odsyłam do poprzednich wideo). Mogę robić crossowanie, czyli nagrywać swoje materiały z innymi twórcami. Mogę realizować wywiady, rozmowy. Chodzi o to, by część mojej publiczności polubiła (być może) mojego rozmówcę i… odwrotnie. By część widowni mojego rozmówcy dołączyła do grona mojej publiki.

Muszę zawsze pamiętać o dobrym tytule, trafnym opisie ze słowami kluczowymi, ładnej miniaturce i tak dalej i tak dalej.

I Ty zrób to samo ze swoim problemem. Usiądź i wypisz co najmniej 20 pomysłów na jego rozwiązanie. Następnie wybierz jeden i wdróż go w życie. Jak najszybciej.

Powtórzę jeszcze raz – istotne jest, by Twoje pomysły opuściły kartkę papieru i zaistniały w życiu, więc zdecyduj się na przynajmniej jedno rozwiązanie i zrealizuj je.

Czasami to może być przekazanie części pracy komuś innemu. Na przykład ja zdecydowałem się na planszę z linkami do dwóch poprzednich materiałów, prawda? Jeśli chcesz wiedzieć o co chodzi, przewiń na górę strony i odpal sobie wersję wideo.

W każdym razie, ja nie robię tych plansz osobiście. Przekazałem tylko odpowiednią prośbę Krzyśkowi, naszemu montażyście. No i teraz to mamy, już to jest wdrożone.

Oczywiście każdą z tych wskazówek staram się wdrożyć, ale w zamyśle chodzi o to, żeby wybrać przynajmniej jedną, którą wdrożysz jak najszybciej. Ok?

I teraz policzmy. Gdybyś zadawał sobie codziennie pytanie na temat chociażby sprzedaży, marketingu, przyciągania klientów, brandingu osobistego i tak dalej (to mogą być przecież również innego rodzaju rzeczy), nawet pomijając weekendy i biorąc pod uwagę jedynie 5 dni w tygodniu, to…

20 pomysłów razy 5 dni. 100 pomysłów tygodniowo! Teraz idźmy dalej.

Jeżeli masz 100 pomysłów tygodniowo, a rok ma 50 tygodnie (teoretycznie 52, ale czasami coś wypadnie, więc liczmy 50), to daje nam to 5 000 pomysłów rocznie!!!

5 000 pomysłów na to, jak poprawić swoje życie, swój biznes, swoje relacje. To jest naprawdę niesamowita liczba.

Teraz zobacz – masz wybrać po jednym pomyśle z każdej listy. Wypisujesz 20, wybierasz 1.

Jeśli trzymałbyś się tego postanowienia, prawdopodobnie wprowadziłbyś w życie około 250 pomysłów rocznie. Czy to nie byłoby dużo?

Oczywiście może pojawić się wątpliwość: ALE CZY JA DAM RADĘ WPROWADZIĆ JE W ZYCIE?

Być może nie wszystkie. Być może o którymś zapomnisz, odpuścisz. Ale choćbyś nawet wprowadził połowę z tego? Choćby 120 w ciągu roku? Jak bardzo zmieniłby się Twój biznes? Twoja firma? Twoje życie? Gdybyś wprowadził te 120 ulepszeń, małych poprawek. A więcej? Pomyśl o tym.

Wyobraź to sobie, sobie 😉

Przecież bardzo często to te malutkie zmiany, niewielkie kroki na zasadzie „tu poprawić, tu dokręcić” decydują o spektakularnych sukcesach.

Więc raz jeszcze, od początku – jak wygląda cała ta procedura?

Weź kartkę papieru i napisz na górze pytanie. Na przykład – jak zwiększyć sprzedaż? Jak przyciągnąć więcej osób na moją stronę internetową? Jak zwiększyć ruch? Następnie wypisz numery od jeden do dwadzieścia. Zrób to na samym początku, po kolei. Od jeden do dwadzieścia.

Później wpisujesz odpowiedzi. Jeden? To i to. Dwa? Tamto. Trzy? Siamto.

Będzie pewnie tak, że przy siódmym, ósmym, dziesiątym zatniesz się i nic nie przyjdzie Ci do głowy. Nie przejmuj się. Siedź nad tą kartką. Do skutku. Aż wymyślisz. Poprzeglądaj inne sklepy, jak konkurencja to rozwiązuje, jak sobie z tym radzi? Rozejrzyj się za inspiracją.

Odkryjesz w innej firmie coś, czego nie masz? Od razu zapisuj!

Zobaczysz, że to naprawdę może niesamowicie zmienić Twoje życie. Taka jedna, prosta rzecz. Malutkie usprawnienia. O pół procenta w którąś ze stron.

Ważne jest to, by robić to regularnie, każdego dnia. Dzięki temu w ciągu roku wygenerujesz sobie olbrzymią ilość nowych pomysłów, nowych rozwiązań, a to bardzo pchnie Twój biznes do przodu.

I w dzisiejszym materiale to już wszystko. Mam nadzieję, że podoba Ci się nasza seria.

Jeżeli chcesz dostawać więcej tego typu wskazówek, będzie mi bardzo miło. Wystarczy, że zasubskrybujesz kanał YouTube i polubisz moją stronę na Facebooku. Będziesz dostawał wtedy powiadomienia o takich nagraniach i artykułach, a – jak widzisz – jest to naprawdę bardzo wartościowa rzecz. Mam nadzieję, że przydatna również dla Ciebie.

Jeżeli tak, zostaw komentarz, daj łapę w górę. Będzie mi naprawdę bardzo miło.

Do zobaczenia jutro w kolejnym Porannym Inspiratorze! Widzimy się o szóstej trzydzieści. Trzymaj się, hej!

5/5 - (4 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Olga | Gray Moka
Olga | Gray Moka
7 lat temu

W tej metodzie najgorsze jest to, że na początku zniechęca ilością pomysłów :D. Ja zawsze czułam się taka niekreatywna i trudno mi się zmobilizować do zrobienia takiej listy. Ale chyba czas zacząć wyjść z tego myślenia ;).

Olga | Gray Moka
Olga | Gray Moka
7 lat temu
Reply to  Bartek Popiel

To mi zabiłeś ćwieka teraz :D. Ale rano, ze świeższym umysłem spróbuję podjąć wyzwanie :).

Krystian Fiedoruk
Krystian Fiedoruk
7 lat temu

Olga! Po co czekać do rana? Nie szukaj wymówek… 🙂

Olga | Gray Moka
Olga | Gray Moka
7 lat temu

Krystian, tylko dlatego, że gdy pisałam komentarz, to była prawie 23 i pewnie zamykały mi się oczy ;).

Józef Figura
Józef Figura
7 lat temu

Dobrze, dobrze – 5000 pomysłów to jedna rzecz, ale te 250 pytań, na które trzeba sobie zadać po 20 odpowiedzi? To jest wyzwanie!

Aleksandra Jedyka
Aleksandra Jedyka
7 lat temu

A ja uwielbiam robienie list i od razu zabieram sie do roboty.Dzieki za motywacje.