Brak EFEKTÓW cz.1 | Poranny Inspirator #17

Dlaczego tak się dzieje, że ludzie pracują nad swoimi projektami, ale nie ma z tego żadnych konkretnych owoców? Ciągle się uczą, ciągle działają i ciągle niewiele z tego mają?

Według mnie jest pięć powodów, które odpowiadają za taki stan rzeczy. Powód pierwszy to: za mało czasu na rozkwitnięcie projektu.

Każda większa rzecz wymaga czasu: nie ważne czy chodzi o rozkręcenie biznesu, bloga, fanpage, kanału na YouTube, odchudzanie czy naukę.

Właśnie ten temat poruszymy w dzisiejszym Porannym Inspiratorze. Kolejne cztery powody będą omawiane w najbliższych odcinkach.

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze! Dzisiaj (oraz przez kolejne cztery dni) będziemy rozmawiać o tym, skąd się biorą ludzie, którzy naprawdę ciężko pracują, a mimo to nadal nie mają efektów, ani żadnych konkretnych wyników.

Wyróżniłem pięć takich powodów.

To jest tak, że ci ludzie otwierają biznes za biznesem, zmieniają pracę, działają w różnego rodzaju networkach, przenoszą się z jednego do drugiego, robią mnóstwo rzeczy w internecie, przeskakują ciągle z kwiatka na kwiatek, a nie mają konkretnych wyników. DLACZEGO?

Powód 1: zbyt mało czasu na rozkwitnięcie danego projektu.

Po prostu, być może, dajesz zbyt mało czasu temu konkretnemu projektowi. Czasem ktoś stwierdza: „Założę blog i zobaczymy, czy po miesiącu będę miał takie wyniki jak Popiel czy ktoś inny”.

No nie, po miesiącu nie będziesz miał takich wyników. Na to potrzeba czasu. Daj sobie przynajmniej 100 dni. To jest absolutne minimum. Co najmniej 100 dni. Nieważne, czy chcesz blogować, kręcić wideo, założyć firmę, otworzyć sklep internetowy czy też chcesz zacząć się odchudzać lub cokolwiek, cokolwiek innego. 100 dni to niezbędne minimum. Najlepiej rok. Albo dłużej.

Kiedy ja zaczynałem blogować, to postanowiłem, że będę to robił przez 5 lat. Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale tak postanowiłem: przez 5 lat będę prowadził tego bloga. Nieważne, czy będą z tego pieniądze czy też nie.

Jak widzisz, ciągle mi się udaje. Blog jest głównym rdzeniem mojej działalności i to od niego wywodzą się wszystkie inne moje projekty. Ale to nie była kwestia pięciu minut. Ty także potrzebujesz czasu. Stworzenie odpowiednich nawyków, nabranie tempa, wykreowanie odpowiednich procedur, przyciągnięcie właściwych ludzi, testy, na reklama, zbadanie różnych rzeczy marketingowych… na to wszystko potrzeba czasu.

Często będzie tak, że efekty zobaczysz dopiero po dwóch, trzech miesiącach. A czasami więcej. Jeśli chodzi o biznes internetowy, gdzie potrzeba zbudować zaufanie, to czasem efekty są widocznie po roku, po dwóch. W S Z Y S T K O wymaga czasu.

To jest trochę jak z pieczeniem ciasta. Nie możesz tego zrobić tak, że zagnieciesz ciasto, włożysz do piekarnika i po dwóch minutach stwierdzisz: „Ok, zobaczymy, czy się upiekło”.

Nie upiekło się. Jest niejadalne.

Często te biznesy, projekty są niejadalne i do niczego się nie nadają z tego samego powodu. Za krótko były w tym “piekarniku”.

O to chodzi. Potrzymaj to ciasto dłużej. Ono ma określoną procedurę. Jeśli w przepisie jest napisane, że ma się piec godzinę, to ma się piec godzinę. Jeśli ma być 40 minut, to ma być 40 minut. Jeśli ma być dwie godziny, ale w mniejszej temperaturze, to tak właśnie trzeba robić.

Pierwszy powód, dla którego być może i ty nie masz efektów to po prostu… zbyt szybka rezygnacja. Daj swoim projektom znacznie więcej czasu. Bądź uparty, bądź wytrwały, ale daj swojemu projektowi znacznie więcej czasu. Co najmniej 100 dni. Zobaczysz, że jak naprawdę mocno dodasz gazu, to będą konkretne efekty.

Jeśli podobało ci się dzisiejszy Poranny Inspirator, to proszę – daj temu wyraz w jakiś sposób. Polub moją stronę na Facebooku, zasubskrybuj mój kanał na YouTubie.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia jutro!

 

5/5 - (7 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Brak EFEKTÓW cz.4 (po swojemu) | Poranny Inspirator #20 | Liczy się Wynik
7 lat temu

[…] już 3 powody takich sytuacji – możesz je sprawdzić we wcześniejszych materiałach TU, TU i TU. Koniecznie się z nimi zapoznaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a tymczasem […]