Jak pokochać PONIEDZIAŁKI? | Poranny Inspirator #42

Jak pokochać poniedziałki? Uwielbiasz je czy nienawidzisz? Jeżeli poniedziałek to dla ciebie koszmarny dzień, to jak długo jeszcze zamierzasz to tolerować? A może warto co nie co zmienić? O tym dlaczego ludzie nienawidzą poniedziałków i co trzeba zrobić, żeby je pokochać jest dzisiejszy odcinek!

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym, jak pokochać poniedziałki.

Pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jeżeli Ci powiem, że pod koniec weekendu wiele osób myśli jedynie o nadchodzącym poniedziałku. I wcale nie są to miłe myśli.

„O boże, jutro poniedziałek, znowu do roboty!”

„Jakaś masakra, nienawidzę poniedziałków!”.

Jak często słyszysz coś podobnego? A może… sam też tak masz?

Nawet film powstał o takim tytule: „Nienawidzę poniedziałków”. Jest całe mnóstwo aktywnych stron na Facebooku o podobnych nazwach, które zrzeszają wokół siebie całkiem pokaźną społeczność… Chyba warto się nad tym zastanowić.

Moim zdaniem, jeżeli ktoś mówi, że nienawidzi poniedziałków, to za tym kryją się takie rzeczy jak: „Nie mam pojęcia, co będę robił w tym tygodniu”, „Nie mam pojęcia, po co idę do pracy”, „Nie mam pojęcia, jakie są moje życiowe cele”.

Po prostu te osoby, które tak mówią, myślą czy czują, nie mają ustalonych tych najbardziej podstawowych rzeczy!

Nie wiedzą, co będą robiły w danym tygodniu, nie wiedzą, po co idą do pracy, nie mają żadnych długoterminowych celów, które chcą osiągnąć.

I zastanówmy się: gdybyś miał dużą firmę, którą miałbyś sprzedać za okrągłe 100 milionów złotych, a transakcja miała by się odbyć właśnie w poniedziałek… to czy nadal pod koniec weekendu pomstowałbyś na upływający czas? Na kończące się wolne? Gdybyś miał się wtedy wzbogacić o taką sumę, nadal nienawidziłbyś poniedziałków?

Prawdopodobnie nie.

A gdybyś miał w poniedziałek o szóstej rano wybrać się w podróż życia? Odwiedzać najpiękniejsze miejsca, najpiękniejsze plaże świata, najwspanialsze miasta, budowle, muzea… to czy dalej mówiłbyś, że nienawidzisz poniedziałków?

Prawdopodobnie coś by się zmieniło, Twoje podejście wyglądałoby inaczej.

Jak już wspominałem – osoby, które mówią, że nienawidzą poniedziałków, bardzo często nie wiedzą, czego chcą, nie wiedzą, po co idą do pracy, nie mają żadnych wielkich marzeń, żadnych ogromnych celów, które mogliby zrealizować.

Więc zapytaj sam siebie, czy powyższy opis dotyczy również Twojej osoby.

Jak Ty reagujesz na poniedziałki? Uwielbiasz je? Czy nienawidzisz?

I… na dzisiaj to tyle! Jeżeli podoba Ci się seria Porannych Inspiratorów, to oczywiście proszę o wbicie jak największej ilości kciuków w górę, subskrypcję kanału. Każdy objaw aktywności z Waszej strony jest dla mnie na wagę złota, naprawdę!

Ponadto możesz obserwować mnie na Youtube, Facebooku, Snapchacie (bartekpopiel) – do wyboru, do koloru, chociaż ja polecam wszystkie trzy opcje!

Widzimy się jutro w Porannym Inspiratorze o szóstej trzydzieści. Trzymaj się, hej!

5/5 - (4 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Kwaśniok
Rafał Kwaśniok
7 lat temu

Krótkie konkretne i dające do myślenia 🙂
Dziękuję