Jesteś MĄDRY | Poranny Inspirator #37

Co trzeba zrobić, żeby schudnąć? A co trzeba robić, żeby mieć lepszy związek? Co trzeba robić, żeby mieć lepsze oceny? Co trzeba zrobić, żeby awansować? Masz jakieś pomysły? Pewnie tak! W takim razie dlaczego nie korzystasz z tego, co już wiesz?

Właśnie o tym jest dzisiejszy Poranny Inspirator! Zapraszam do oglądania lub czytania 🙂

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

4. Cała playlista Porannych Inspiratorów ► http://bit.ly/porannyinspirator

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jaki jesteś mądry 😀

Bo wierz mi – jesteś, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Ale po kolei. Widzisz – bardzo często jest tak, że wchodząc w jakiś temat (i nieważne, czy zgłębiasz tajniki biznesu, czy rozwoju osobistego) ludzie po prostu czytają wszystko jak najęci.

Jeżeli chcą być bardziej zmotywowani, to czytają różnego rodzaju książki o motywacji. Jedną, drugą, czwartą, dziesiątą… a czasem okazuje się to zupełnie niepotrzebne.

Bo czasami, jeżeli chcesz zmienić różnego rodzaju aspekty w swoim życiu (na przykład w kwestii zdrowia, motywacji, zarządzanie sobą w czasie… czy cokolwiek innego), to po prostu jest wiele rzeczy, które Ty już wiesz.

Wiesz, ale z nich nie korzystasz. Z różnych, dziwnych powodów.

Pozwól, że zadam Ci proste pytanie. Co trzeba zrobić, żeby schudnąć?

Wymień kilka rzeczy, które trzeba zrobić, żeby schudnąć.

Na przykład: dbać o jedzenie. Pilnować, żeby to, co wkładasz do ust, było dobrej jakości, nienaładowane chemią i tak dalej.

Poza tym trzeba ćwiczyć.

Trzeba też pić więcej wody.

Jeść więcej warzyw, więcej owoców.

Mniej słodzić albo w ogóle odstawić cukier i inne słodkie rzeczy.

Po prostu się nie objadać się. Jeść wolniej, nie skradać się do lodówki późnym wieczorem.

To są takie rzeczy, które każdy z nas potrafi wymienić. To nie jest nie wiadomo jaka filozofia.

Zatem jeżeli chcesz schudnąć, to nie musisz czytać czterdziestu książek na temat zdrowego odżywania, siedemdziesięciu książek i kursów na temat tego, w jaki sposób ćwiczyć, bo już w Twojej głowie jest wiele rzeczy, które z powodzeniem wystarczą Ci do zrobienia pierwszego kroku.

Zacznij z tej wiedzy korzystać.

Dopiero, jak będziesz chciał wejść na jakieś wyższe poziomy, to wtedy możesz się zaopatrzyć w jakieś dodatkowe materiały.

Inny przykład: co trzeba zrobić, żeby uzdrowić swój związek?

Pewnie do głowy przyszły Ci takie rzeczy jak wspólne jedzenie posiłków (celebracja śniadań, obiadów, kolacji), wspólne spędzanie czasu, spacery za rękę, uprawianie jakiegoś sportu we dwójkę (na rower, na rolki, seks), długie, szczere rozmowy, mówienie sobie „kocham cię”, wspieranie się w trudnych momentach, nie krytykowanie się publicznie.

To są przecież takie rzeczy, które każdy z nas potrafiłby wymienić.

Tak samo, jeżeli pracujesz w jakiejś firmie, korporacji albo chciałbyś zmienić pracę na lepszą. Co trzeba zrobić, żeby to osiągnąć?

Trzeba przede wszystkim się dowiedzieć, co w tej kwestii jest wymagane. Trzeba porozmawiać z przełożonym albo zarządem innej firmy i zapytać: co ja mógłbym zrobić, żeby zarabiać więcej?

Wtedy szef może powiedzieć „słuchaj, w takim razie musiałbyś nauczyć się tego, tego i tego; musiałbyś zrobić to, to i to”. Dostajesz dodatkowy zakres kompetencji do nauczenia się, listę umiejętności do zdobycia. Jeżeli Ci się uda, to jest duże prawdopodobieństwo, że tą podwyżkę czy awans dostaniesz. Czasami może to być język obcy, szkolenia. Czasem osiągnięcie wyższych wyników sprzedaży. To zależy.

Musisz się po prostu zastanowić, co jest potrzebne do tego. Tak na zdrowy rozsądek – jeżeli ktoś chce zmienić pracę na lepszą, to musi się podszkolić, musi znać języki, musi poprawić swoje umiejętności komunikacyjne i tak dalej. Nie można tylko siedzieć i narzekać, że nie dostało się podwyżki. Coś za coś. Wnosisz do firmy większą wartość, więc większą wartość z firmy wynosisz.

Kolejna rzecz – nigdy nie jest tak, że na starcie musisz wiedzieć absolutnie wszystko. Naprawdę w wielu, wielu przypadkach wystarczy to, co wiesz. Dzięki temu ruszysz z jakimś tematem. To wystarczy.

I jeszcze jedno – bardzo ważne jest to, żeby mieć w sobie silne przekonanie, że choćby nie wiem co się działo, to dasz sobie radę. To bardzo istotne.

Jest takie piękne powiedzienie: jeżeli ptak siedzi na gałęzi, to się nie boi, że gałąź się złamie. I to nie dlatego, że ptak ufa gałęzi, ale dlatego, że wierzy we własne skrzydła.

I teraz widzisz – trzeba podejmować różnego rodzaju działania, trzeba podejmować akcje, bo jak działasz, to pojawiają się problemy. Jak rozwiązujesz te problemy, to wtedy rosną Ci skrzydła. A im więcej problemów rozwiążesz, tym mocniejsze będą Twoje skrzydła.

I w dzisiejszym Inspiratorze to już wszystko. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten materiał. Zachęcam Cię do tego, żebyś dał łapę w górę, subskrybował nasz kanał i obserwował moją stronę na Facebooku.

Tymczasem zapraszam Cię już jutro na godzinę szóstą trzydzieści na kolejny odcinek z serii Poranny Inspirator!

5/5 - (6 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments