Magiczna PIGUŁKA | Poranny inspirator #5

Jaka jedna rzecz może diametralnie przyspieszyć zdobywanie umiejętności w danych dziedzinach? Książki? Szkolenia? Czy może jeszcze coś innego? Co prawda nie ma jednej magicznej zasady, której zastosowanie nas ozłoci, ale jest jedna rzecz, która ma przepotężną moc, a moim zdaniem jest bardzo niedoceniana.

Co to takiego? Zapraszam do nagrania lub do wersji tekstowej 🙂

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze i temat dzisiejszego materiału to… magiczna pigułka.

Często dostaję od was maile, różnego rodzaju wiadomości, a czasem nawet w rozmowach pada TO pytanie:

„Bartek, co mogę zrobić, żeby szybko zwiększyć sprzedaż?” Albo: „Co mogę zrobić, żeby mieć dużego bloga?” Po prostu: „Co mam zrobić, żeby to czy tamto?”.

Ludzie bardzo często szukają jednej, magicznej pigułki. Otóż muszę was rozczarować: nie ma czegoś takiego.

Każdy sukces zawsze jest ciągiem różnego rodzaju zmiennych. Każdy sukces to zawsze długotrwały proces. Czasami trzeba mieć po prostu trochę szczęścia, czasem trzeba mieć znajomości, a czasem decydujące jest jeszcze coś innego.

Jednak gdybym miał ci doradzić jedną rzecz, która może mieć ogromny wpływ na twoje życie, nieważne, w jakim aspekcie… Nieważne, czy chcesz być bardziej pewnym siebie, czy chcesz założyć blog, czy chcesz założyć kanał na YouTubie, czy chcesz mieć firmę, czy chcesz zrzucić na wadze… jest jedna rzecz, która może przyśpieszyć twoje wyniki. Tą rzeczą jest… Twoje otoczenie.

Otaczaj się takimi ludźmi, jakim sam chciałbyś się stać.

Chcesz być zdrowszy, trzymaj się z osobami, które są szczupłe – będziesz wtedy jadł to, co oni. Bo wiesz, jeśli masz samych kumpli, którzy po pracy czy uczelni zawsze wyskakują z tekstem „Chodź z nami, zjemy jakiegoś kebaba” to niestety później są tego konsekwencje w postaci kilku zbędnych kilogramów. Tak to wygląda.

Jeżeli chcesz trenować – zadawaj się z osobami, które coś trenują. Chcesz mieć biznes, to szukaj przedsiębiorców. Jeżeli chcesz mieć dobrze prosperujący kanał na YouTubie – poznawaj ludzi, którzy robią to bardzo dobrze. Bywaj na konferencjach, pytaj jak do tego doszli, jak promowali swój kanał, z kim nagrywali to wideo, co im pomogło, co działa, co nie działa… To Ci bardzo pomoże.

Wiadomo, że od razu nie poznasz topowych youtuberów, ale zacznij z niższego poziomu i brnij w to coraz dalej, coraz dalej. Zobaczysz, że to naprawdę przyniesie konkretne efekty. Dowiesz się, w jaki sposób oni myślą, co ich motywuje, jak podchodzą do ryzyka.

Musisz się uczyć od ludzi, którzy mają konkretne wyniki. Od tych, którzy mają większe marzenia, czy większą popularność.

Nie wiem, co cię konkretnie interesuje, ale zawsze jest tak, że to najbliższe otoczenia ma naprawdę na nas bardzo mocny wpływ.

Widzisz, to jest tak, że to Ty musisz sięgać wyżej. Musisz do tego podchodzić tak, jak to działa np. w sztukach walki. Zauważ, że osoba, która ma czarny pas raczej nie będzie się uczyć od osoby, która ma pas biały i jest osobą początkującą.

Jeżeli więc naprawdę chcesz  osiągnąć jakieś konkretne wyniki, to właśnie w tej chwili, w tej swojej konkretnej dziedzinie, masz biały pas, dlatego ucz się od tych, którzy mają czarny pas w danym obszarze. Tak to działa.

I teraz być może zastanawiasz się, gdzie takich ludzi znaleźć, ale prawda jest taka, że to wcale nie jest takie trudne. Działają różnego rodzaju stowarzyszenia, blogi, możesz czytać książki, audiobooki, możesz zgłaszać się do autorów, że przeczytałeś ich pracę, że coś to wniosło do Twojego życia. W taki sposób już budujesz jakąś relację.

Są różnego rodzaju kursy, szkolenia, konferencje, zloty, zjazdy, naprawdę jest tego mnóstwo. Dzisiaj, w dobie Internetu, docieranie do osób, które mają konkretne wyniki we wszelakich obszarach życia nie jest już wcale takie trudne.

W dzisiejszym nagraniu to wszystko, zatem jeżeli podobało ci się ten materiał – daj lajka, zostaw komentarz, będzie mi niezmiernie miło. Do zobaczenia jutro! 🙂

5/5 - (8 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna i Artur
Anna i Artur
7 lat temu

Ławo można dotrzeć do blogerów na Facebooku i grupach Facebookowych zrzeszających blogerów. Z takich grup można dużo się dowiedzieć, dzięki nim poznać fajne osoby i zadać swoje pytania. Uczestnicy tych grup bardzo chętnie odpowiadają na pytanie. Można w tych grupach szukać pomocy w swoich problemach, rozwiązywać dylematy. Polecamy!

Anna i Artur
Anna i Artur
7 lat temu
Reply to  Bartek Popiel

Masz racje :), spotkania blogerów są zwykle bezpłatne lub kosztują symboliczne kwoty, np. w Wroblog są bezpłatne jak prelegancji są z Wrocławia, jak nie są, to płaci się chyba 5 czy 10 zł za bilet wstępu, by prelegentom zwróciły się chociaż koszty podróży. Na konferencje czasami organizują promocyjne ceny na biletów 🙂 Pozdrawiamy

Agata Bator
Agata Bator
7 lat temu

Np. BARTEK był członkiem Toastmasters Silesia gdzie ćwiczył się w wystąpieniach publicznych w energetycznej grupie ciekawych ludzi 🙂 Speech Masters Katowice Zapraszamy Ćwiczymy po angielsku w przyjaznej atmosferze 🙂