PAKIETOWANIE | Poranny Inspirator #64

Co możesz zaoferować w pakiecie, aby ułatwić życie swoim klientom? Czy do głównego produktu będą zmuszeni kupić dodatkowe akcesoria? Czyż nie byliby bardziej zadowoleni gdyby tak wszystko co potrzebne dostarczyć w jednym pudle? 😀

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Dzisiaj dalej rozmawiamy o sprzedaży i o marketingu. Tym razem pokażę Ci technikę, która jest niesamowicie skuteczna: PAKIETOWANIE.

Pakietowanie to prawdziwa potęga. Jeżeli wdrożysz tą metodę dobrze, to wierz mi, że Twój biznes może urosnąć jak karmiony sterydami 😀

O co w niej chodzi?

Krótko mówiąc: tworzysz zestaw z kilku produktów. Ułatwiasz w ten sposób klientowi życie. A to klienci lubią.

Świetnie to robią niektórzy sprzedawcy różnego rodzaju elektroniki działający na allegro. Na przykład: chcesz kupić sobie aparat, więc wchodzisz w odpowiedni dział na znanej wszystkim i używanej przez wszystkich platformę aukcyjną i widzisz najróżniejsze zestawy złożone z kombinacji typu: aparat, torba, zestaw obiektywów, statyw, karta pamięci… I tak dalej.

Dla klienta taka opcja jest naprawdę genialna.

Skoro kupujesz aparat, to i tak potrzebujesz tych wszystkich akcesoriów. Gdybyś kupił samego „gołego” czy to Nikona, czy to Canona czy jeszcze jakąś inną markę, to wszystko pozostałe rzeczy musiałbyś zamawiać osobno. A tak? Masz pakiet, który jest realizacją Twoich pragnień i potrzeb, więc pewnie zdecydujesz się na niego.

Ciężko ten pakiet z czymkolwiek porównać.

Oczywiście pakiet musi być droższy niż sam aparat, ale jednocześnie tańszy, niż suma produktów kupowanych oddzielnie.

Tak samo zrobili producenci SJCama (taka troszkę „podróbka” GoPro). Wypuścili jakiś czas temu model SJ5000x, gdzie masz kamerę i masę gadżetów: przylepki, klatki, kijki, paski i zabezpieczenia. Chodzi po prostu o zwiększenie używalności ich sprzętu, o dostosowanie go do różnych warunków.

To samo robi również McDonald. Oczywiście mają pojedyncze kanapki, napoje, lody i masę innych produktów, które możesz zamówić osobno, ale tak naprawdę bazują głównie na zestawach!

Zauważ, jaki ogromny nacisk kładą na to, żeby sprzedawać właśnie pakiety – za jednym zamówieniem otrzymujesz wtedy np. kanapkę, frytki i napój. Taki Happy Meal to nic innego, jak wykorzystanie techniki pakietowania.

Od jakiegoś czasu widać w sklepach na przykład zestawy do sushi, w których otrzymujesz specjalną matę, rybę, ryż, różnego rodzaju sosy… wszystko to, co potrzebujesz do przygotowania posiłku, z którego słynie Japonia.

Właśnie tak to działa. Musisz się zastanowić – jeżeli masz sklep sportowy, to możesz sprzedawać buty plus pas na bidon plus jakąś czapeczkę…

Zauważ, że tą technikę wykorzystują również hotele spa. Wykupujesz pakiet, w którym zawierają się różnego rodzaju masaże, basen, jakieś zabiegi (ich ilość uzależniona od ceny) oraz oczywiście nocleg z wyżywieniem.

Ja też często sprzedaję swoje konsultacje w pakiecie. To znaczy: można wziąć jedną konsultację, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić tylko jedną godzinę, ale ja zawsze zachęcam na rozmowie wstępnej na pakiet konsultacji. Wtedy może przejść razem dłuższy proces, będę też mógł odpowiednio go dopilnować, podpowiedzieć pewne rzeczy, czasami coś skorygować… i jest to też oczywiście bardziej opłacalne cenowo.

Większość klientów decyduje się na taki właśnie zestaw. Najczęściej są to cztery, czasem pięć konsultacji.

Zatem zastanów się: co u Ciebie można połączyć w konkretny pakiet? Co możesz zaoferować klientowi?

Wierz mi, że to może przynieść naprawdę niesamowite rezultaty.

I na dzisiaj to już wszystko. Mam nadzieję, że podobał Ci ten odcinek. Jeżeli tak, to daj oczywiście łapę w górę, subskrybuj kanał, obserwuj naszą stronę na Facebooku.

Tymczasem zapraszam również do komentowania dzisiejszego Porannego Inspiratora czy to na YouTubie, czy to na Facebooku czy to tutaj, bezpośrednio na blogu.

Do zobaczenia już jutro o szóstej trzydzieści, hej!

 

5/5 - (1 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments