Twoje MOCNE STRONY | Poranny Inspirator #72

Ta jedna rzecz sprawi, że Twoja firma zacznie się rozwijać jak szalona!

W prowadzeniu własnego biznesu jest jedna rzecz, którą im szybciej się zrozumie, tym lepiej dla nas, dla klientów i dla pracowników. Wszystko będzie lepsze jak pogodzisz się z jednym prostym faktem – nie jesteś alfą i omegą. Nie możesz wszystkiego kontrolować. Nie da się wszystkiego nauczyć. Nie ma możliwości, żeby każdą czynność wykonać na mistrzowskim poziomie.
Pogódź się z tym.

Odpuść i… postaw na swoje mocne strony. Ludzie są dla Ciebie najważniejsi? Nie zamykaj się sam w czterech ścianach. Potrafisz świetnie pisać? Pisz! Potrafisz mówić? Mów! Wolisz ciszę, spokój i podejście metodyczne? Ok! Zajmij się układaniem strategii, systemami i automatyzacją.

A co z resztą?

A resztę jak najszybciej oddeleguj 😉 Zapraszam na kolejny odcinek!

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

W dzisiejszym nagraniu porozmawiamy o tym, dlaczego zamiast udawać kogoś, kim nie jesteś, lepiej po prostu wyeksponować swoje mocne strony.

Jeżeli prowadzisz biznes, w którym jesteś kimś w rodzaju frontmana niczym Kurt Cobain na czele Nirvany, czyli Twoja twarz jest twarzą Twojego interesu, to bardzo ważne jest by eksponować swoje mocne strony. Udawanie kogoś, kim się nie jest, nie przyniesie Ci żadnego pożytku, a wręcz przeciwnie – będziesz się po prostu męczył.

Ludzie na pewno wyczują pewnego rodzaju nienaturalność.

Widzisz – ja mam tak, że jestem gadułą. Mam takie trochę ADHD, zaczynam czasem gestykulować, macham tymi rękami. Jak mówię do tej kamery, to się zawsze cieszę. Tak po prostu mam.

Swego czasu nawet z tym walczyłem. „Nie, ja powinienem być bardziej stonowany, opanowany” – tak sobie mówiłem. Jednak… szybko doszedłem do wniosku, że takie coś po prostu nie było „moje”.

Natomiast takie właśnie zachowanie, jak nagrywamy te materiały wideo, to jestem ja. Ja tak to czuję. To jest MOJE. Takie “Popielowe”.

Jeżeli ktoś tego nie kupuje, to okej, ja to doskonale rozumiem. Nigdy nie uda Ci się zadowolić wszystkich. Są osoby, którym nie podoba się moja ekspresja. Zarzucają mi, że jestem zbyt energiczny, że mówię zbyt szybko.

Ale są tacy, którzy mówią: tak, Bartek, uwielbiam Twoją energię. Lubię Twoje filmy, Twój entuzjazm jest zaraźliwy, co jak co, ale to na pewno nie są nudne materiały.

Nigdy nie uda Ci się zadowolić całego świata. Ale pamiętaj – dla każdego jest miejsce. To nie jest tak, że trzeba być jakimś nie wiadomo jakim ekstrawertykiem, żeby coś publikować w sieci, żeby nagrywać wideo, by tworzyć treści. Nie.

Zauważ, że taki na przykład Marcin Nowak z bloga gdziewyjechac.pl albo Konrad Kruczkowski z bloga haloziemia.pl są niesłychanie spokojni, wyważeni, merytoryczni. Od nich wręcz bije taki spokój.

Natomiast jakbyś spojrzał w telewizor, to Kuba Wojewódzki to taka typowa gwiazda. On co prawda zaprasza ludzi, rozmawia z gośćmi, ale tak naprawdę on ma błyszczeć i świecić. On jest de facto najważniejszy w tym programie.

Tak samo jest w rynku muzycznym. Jest miejsce dla takiej Lady Gagi, Madonny – to piosenkarki, które uwielbiają robić show, popisywać, na ich koncertach po prostu fruwają jakieś fajerwerki, dzieją się cuda.

Ale jest też miejsce dla piosenkarek w stylu Adele, która jest spokojna, wyważona, stonowana, ale jest przy tym niesamowicie popularna ze swoim głosem jak dzwon. W różnego rodzaju rankingu bije wszystkie gwiazdy na łeb, na szyję.

Więc o to właśnie chodzi. Tak naprawdę dla każdego jest miejsce. Jeżeli czegoś nie czujesz, to po prostu się nie wydurniaj. Wyeksponuj to, co jest najlepsze w Tobie. Wyeksponuj swoje mocne strony. To Ci naprawdę bardzo pomoże.

Jeżeli prowadzisz biznes usługowy, coś, gdzie Ty jesteś na froncie, to pamiętaj o tym. Wyeksponuj to, co jest w Tobie najlepsze. Wiesz mi – przyciągniesz wtedy do siebie takich ludzi, którzy po prostu Cię kupują takiego, jakim jesteś. To daje też niesamowity komfort, niesamowity luz w prowadzeniu tego biznesu: Ty nie musisz grać, nie musisz udawać, nie musisz ściemniać.

Po prostu jesteś taki, jaki jesteś. Albo ktoś Cię kupuje albo nie. Wszystko.

Moi drodzy, na dzisiaj to tyle. Jeżeli podobało Ci się to wideo, to oczywiście zachęcam Cię do tego, żebyś dał kciuka w górę. Podziel się z kimś tym wideo. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz je swoim znajomym. Być może znasz kogoś, komu te nagrania bardzo by się przydały. Może im podeślesz dzisiejszego Porannego Inspiratora?

Oczywiście zostaw komentarz, subskrybuj kanał na YouTubie, żebyś otrzymywał powiadomienia o Inspiratorach w wersji wideo, polub stronę na Facebooku, a będziesz na bieżąco ze wszystkim.

Na dzisiaj to tyle, do zobaczenia jutro o szóstej trzydzieści, hej!

5/5 - (3 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments