Chwal się POMYSŁAMI | Poranny Inspirator #79

Mam super pomysł na biznes, ale nikomu o nim nie powiem. Bo mi go ukradną!

Taaaak, oczywiście! Wszyscy już ustawiają się w kolejce 😀

Nie mam pojęcia skąd to się bierze, ale bardzo często ludzie boją mówić głośno o swoich pomysłach. Moim zdaniem to jedna z najlepszych rzeczy (o ile nie najlepsza), jakie można zrobić dla powstającej firmy.

Jeśli pomysł naprawdę będzie genialny, to wierz mi – konkurencja i tak się pojawi. Ale poczekają aż wykonasz całą brudną, cholernie ciężką i kosztowną robotę. A jaką? O tym w dzisiejszym odcinku 🙂 Zapraszam do oglądania lub czytania.

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Dzień dobry! Witam Cię w Porannym Inspiratorze!

W dzisiejszym odcinku chciałbym namówić Cię do tego, żebyś chwalił się swoimi pomysłami.

W ostatnim odcinku rozmawialiśmy o tym, że często przedsiębiorcy zapędzają się w pułapkę polegającą na tym, że chcą wymyślić coś, czego jeszcze nie ma. Coś totalnie innowacyjnego. Mam nadzieję, że nie wątpisz już w to, że takie myślenie stanowi naprawdę bardzo poważny błąd.

Drugą taką sprawą jest to, że takie osoby bardzo często mają jakieś pomysły na biznes, ale boją się o nich mówić. Wierz mi – to też jest kiepskie podejście do tematu. O tym chciałbym dzisiaj z Tobą porozmawiać.

Często takim ludziom towarzyszy myślenie w stylu: mam super pomysł na biznes, ale Ci nie powiem, bo mi go ukradniesz.

Ja nie muszę kraść Twojego pomysłu. Ja sam mam mnóstwo moich własnych pomysłów, które czekają na realizację. A wiesz – niezrealizowany pomysł jest warty nie więcej, jak 0zł.

Ludzie nie ukradną Twojego pomysłu TERAZ, bo to się nie opłaca. Co innego potem, kiedy wdrożysz go w życie i kiedy on wypali. Tyle tylko, że wtedy… wtedy już go nie ukryjesz przed światem. Wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie, by ten pomysł mógł zostać przez kogoś skopiowany.

Jeżeli ktoś wyczuje, że w tym są pieniądze, to wtedy wyłoży swój kapitał na skopiowanie Ciebie. Tego się nie uniknie.

Sam więc widzisz, że chwaląc się swoimi ideami niczego nie tracisz, a zyskać możesz naprawdę wiele.

Zawsze może się znaleźć ktoś, kto Ci pomoże. Dostaniesz szybką informację zwrotną: słuchaj, to rób, tego nie rób, to jest w ogóle bez sensu, to sobie daruj, a ja tu mam kontakt do takiego gościa, który może Ci pomóc, a tu znam taką babeczkę, która również może Ci dołożyć jakichś fajnych informacji, a jakbyś potrzebował pieniędzy, to tu mamy takiego fajnego inwestora….

I to jest niesamowite. Jak się chwalisz takimi pomysłami i mówisz o tym, to dostajesz różnego rodzaju informacje zwrotne. To Ci pomaga uniknąć wielu błędów. Od razu to wszystko idzie szybciej.

Dostaniesz także pytania, które dadzą Ci do myślenia. Ktoś może Cię zapytać: a jak będziesz robił marketing? A jak zamierzasz to sprzedawać? A jakie wybierzesz kanały dystrybucji? A jak zamierzasz walczyć z konkurencją? A czym się wyróżnisz? A dlaczego klienci mają wybrać Ciebie, a nie Twoją konkurencję? A jeśli jednak to się nie sprawdzi, to co wtedy zrobisz? I tak dalej i tak dalej…

Dostaniesz szereg pytań, które trochę Cię wytrącą z takiego hurra optymistycznego myślenia… I bardzo dobrze 🙂

W biznesie trzeba działać z głową w chmurach, ale z dupą na ziemi. To jest naprawdę bardzo istotne.

Zatem zapamiętaj sobie jedną, bardzo ważną rzecz: jeżeli będziesz się dzielił swoimi pomysłami, to wierz mi, że znacznie więcej możesz dzięki temu uzyskać, niż stracić.

Jeżeli podobała Ci się ta wskazówka, to oczywiście wbij kciuka w górę, zostaw komentarz lub jakiś ślad po sobie. Jeżeli masz jakieś pytanie, zadaj je, a ja bardzo chętnie na nie odpowiem.

I na dzisiaj to już wszystko. Widzimy się jutro o szóstej trzydzieści w kolejnym Porannym Inspiratorze. Hej!

 

5/5 - (2 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
greenbird
greenbird
7 lat temu

Zapisuję czasem “Złote myśli” i jest takie “Nie chwal się pomysłami,a dokonaniami”. Twoje argumenty jednak są dobre. Mam teraz orzech do zgryzienia.