Nowe MOŻLIWOŚCI | Poranny Inspirator #26

Wszystko już jest, wszystko już wymyślono, konkurencja jest olbrzymia. Zgadza się, ale… ciągle pojawiają się nowe możliwości. czasami połączenie kilku kropek w nieco inny sposób sprawia, że świat dostaje bzika na punkcie tego czegoś. Zresztą hej! Słyszałeś o Pokemon Go? A o druku 3D? No właśnie 😀

O wciąż pojawiających się możliwościach jest dzisiejszy odcinek Porannego Inspiratora 🙂

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Dzisiaj będziemy rozmawiać o możliwościach – a dokładniej o tym, że każdy nowy dzień przynosi ze sobą ogrom nowych możliwości.

Czasami dostaję od Was maile i różnego rodzaju wiadomości w stylu: „ja bym chciał otworzyć taki albo siaki biznes, ale w tych branżach jest oooolbrzymia konkurencja”.

Moi drodzy, prawda jest taka, że… zawsze i wszędzie jest duża konkurencja.

Już dzisiaj mamy tak zatłoczony rynek, że czasem ciężko sobie wyobrazić, że da się w niego wcisnąć choćby szpilkę… ale musimy mieć świadomość tego, że cały czas pojawiają się nowe możliwości. Nawet jeśli ich nie dostrzegamy, to te gdzieś tam są. Czekają. Cały czas. Codziennie.

Zobacz – IBM miało komputery, ale to Microsoft zrobił najpopularniejszy system operacyjny.

Później, choć to Microsoft miał system operacyjny i przeglądarkę Internet Explorer, to Google zrobiło najlepszą wyszukiwarkę na świecie.

I teraz Google miał najlepszą wyszukiwarkę na świecie i mnóstwo ludzi z niej korzystało, ale… nie przeszkodziło to Facebookowi w stworzeniu największego portalu społecznościowego. Mimo, że Google miał wszystkie niezbędne zasoby i możliwości, to Facebook zrobił wykreował największą społeczność na świecie.

I teraz Facebook miał największy portal społecznościowy, gdzie ludzie mogli dodawać filmy, zdjęcia i tak dalej… ale rynek zdjęć został jednak zagarnięty przez Instagrama.

Można było dodawać w nim różnego rodzaju filtry, szybko obrazek odpowiednio przykadrować i dzięki temu te zdjęcia od razu wyglądały pięknie.

Oczywiście teraz Facebook kupił Instagrama, ale chodzi mi o sam sposób myślenia.

I teraz zobacz: pojawił się Instagram, gdzie można było dodawać zdjęcia, ale na Snapchacie zdjęcia znikają, więc jeżeli ktoś chciał dodać jakieś zdjęcie z np. imprezy, to wybierał Snapchata.

Bo jeśli ktoś chciał się podzielić ze znajomymi jakąś fotką, ale się obawiał, że wiesz ktoś może użyć jej przeciwko niemu za np. 5 lat (bo był gdzieś tam na meczu ubrany w szalik i trzymał butelkę wina i w ogóle wyglądał mało profesjonalnie, to taka osoba może być na rozmowie kwalifikacyjnej skreślona – zwłaszcza jeśli rekruter nie lubi tego konkretnego klubu :D).

Po prostu – pojawił się Snapchat, który pozwala nam dzielić się ze znajomymi takimi trochę bardziej prywatnymi rzeczami, bo te treści z założenia mają znikać.

Poza tym, Snapchat skupił się też tylko i wyłącznie na Smartfonach. Nie ma takiej aplikacji na komputery – twórcy wyszli z założenia, że rynek smartfonów już jest sam w sobie tak ogromny (w końcu praktycznie każdy z nas z tego korzysta), że już można skierować biznes tylko i wyłącznie do tej jednej platformy: do rynku mobilnego.

Więc, jak widzisz, zawsze pojawiają się nowe możliwości.

Moja rada? Wyciągnij sobie jakiś kawałeczek branży i stań się w niej absolutnym mistrzem.

Mamy na przykład całą, szeroko pojmowaną branżę copywritingu, czyli po prostu pisanie tekstów.

A to na strony, a to na blogi, a to na inne portale i tak dalej i tym podobne… Ale Ty możesz po prostu pisać tylko i wyłącznie oferty sprzedażowe. Możesz stać się mistrzem w pisaniu ofert sprzedażowych.

Albo, jeśli mamy cały marketing, to również możesz zawęzić swoją działalność tylko do marketingu internetowego, facebook marketingu, czy też pójść o krok dalej i wyspecjalizować się wyłącznie w zastosowaniu wideo w reklamach na Facebooku.

Możesz czasami mieć wrażenie, że wszystko zostało już wymyślone. No nie.

Nowe rzeczy cały czas się wymyślają. Ciągle pojawiają się nowe możliwości.

I chciałbym, żebyś patrzył na świat w dokładnie ten sposób.

Jeżeli będziesz miał otwarty umysł, to po prostu zaczniesz łączyć kropki i dzięki temu stworzysz coś zupełnie nowego. Zupełnie nową jakość.

Coś, co całkowicie wyróżni Cię na rynku.

I w dzisiejszym Porannym Inspiratorze to wszystko. Mam nadzieję, że podobała Ci się ta wskazówka.

Będzie nam bardzo miło, jeśli zobaczymy bardzo dużo kciuków w górę, bardzo dużo komentarzy, lajków, udostępnień i wszystkich innych możliwych przejawów aktywności z Twojej strony.

Jeśli nie jesteś jeszcze subskrybentem, to zasubskrybuj nasz kanał, żeby dostawać powiadomienia o każdym kolejnym wideo. Mniejsza szansa na to, że przegapisz następny Poranny Inspirator… który już jutro o szóstej trzydzieści 🙂

 

5/5 - (4 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radosław Breś
Radosław Breś
7 lat temu

Z tymi kropkami to inspiracja z Włodka Markowicza? https://www.youtube.com/wat… lub późniejszej książki?