SPECJALIZACJA | Poranny Inspirator #27

Chcesz dobrze zarabiać? Bądź człowiekiem od zadań specjalnych. Naucz się rozwiązywać problemy: im bardziej złożone, tym lepiej dla Ciebie.

To, że coś potrafisz to jedna strona medalu. Znacznie ważniejsze jest to, czy Twoje umiejętności potrafią wnieść konkretną wartość do życia innych ludzi, firm i instytucji. Jeśli tak, to będzie dobrze. Jeśli nie – masz problem.

Pomyśl o tym tak – Ziemia jest zamieszkiwana przez około 7 miliardów ludzi. A tam gdzie są ludzie, tam ZAWSZE są jakieś problemy 😉

Zapraszam do kolejnego odcinka Porannego Inspiratora.

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Dzisiaj porozmawiamy o specjalizacji na rynku pracy.

Ja wiem, że już o tym wspominałem w swoich materiałach nie raz i nie dwa, ale to jest naprawdę P I E K I E L N I E ważne. Dlatego dzisiaj raz jeszcze ugryziemy ten temat, choć tym razem z nieco innej strony.

Chcę Ci wytłumaczyć, dlaczego byłoby dobrze, gdybyś stał się człowiekiem od zadań specjalnych. Tak to nazwijmy.

Po prostu skup się na rozwiązywaniu problemów. To jest bardzo istotne. Jeśli chcesz dotrzeć do jakiejś konkretnej grupy klientów, to skup się na rozwiązywaniu ich problemów.

Na świecie mieszkają ludzie, a tam gdzie są ludzie, tam zawsze będą pojawiały się jakieś problemy. Zawsze.

I teraz zastanów się. Gdybyś, na przykład, chciał wejść na rynek szkoleń albo konsultingu dla małych i średnich firm, to jakie wymieniłbyś problemy takich przedsiębiorstw?

Ja bym powiedział, że – przede wszystkim – mali przedsiębiorcy pracują w pojedynkę. Mają jednoosobową działalność gospodarczą, więc wszystko robią sami. Nie potrafią delegować zadań. Wydają nadwyżki. Mają słaby marketing. Mają słabą sprzedaż.

Bardzo często potrafią wytworzyć różnego rodzaju piękne i wysokiej jakości rzeczy, ale są po prostu słabi pod kątem marketingu i sprzedaży.

Ponadto, często pracują w branżach, gdzie jest wysoka konkurencja i nie potrafią sobie z tym poradzić – to rzutuje na ich życie osobiste. Są przytłoczeni, nie mają i nie stosują żadnych procedur.

I teraz pytanie do Ciebie. Czy potrafisz rozwiązać te problemy? Jeżeli tak, to możesz zarobić naprawdę bardzo dużo pieniędzy.

A jeżeli nie, to naucz się te problemy rozwiązywać. To wszystko.

Gdybyś natomiast chciał wejść i pracować z dużymi firmami i korporacjami, to zastanówmy się, z jakimi problemami mógłbyś się spotkać w takich miejscach.

Tam jest chaos, długie podejmowanie decyzji (ponieważ wszystko musi to zatwierdzić ileśtam osób w całej drabinie decyzyjnej), więc mamy małą elastyczność.

Zanim się taka wielka korporacja przestawi, no to po prostu… to jest tak, jakby porównać skuter wodny, który jest szybki i zwinny z olbrzymim statkiem wycieczkowym, który żeby wykręcić o 180 stopni to potrzebuje duuuuuuużo miejsca czasu, bo po prostu jest wielki, ciężki i to wcale nie jest takie proste.

Ponadto, często, w wielkich firmach, są przepalane budżety. Dana firma dysponuje jakimś określonym budżetem reklamowym, który często jest wydawany nieskutecznie.

Wielkie firmy też bardzo często nie sprawdzają, co działa. Myślą (i robią!): „a, wykupmy reklamę w telewizji, kupmy bilbordy, kupmy to, kupmy tamto, jest budżet, pchamy kasę”, po czym nie sprawdzają, co konkretnie przynosi efekty.

Mają też problemy z motywowaniem zespołów. Charakteryzują się wysokimi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, zadłużają się, muszą korzystać z różnego rodzaju zewnętrznego finansowania i w niektórych firmach, niektórych korporacjach spotykamy się również z ogromną rotacją  pracowników.

I teraz znowu – jeśli potrafisz rozwiązać te problemy, to możesz naprawdę zarobić mnóstwo pieniędzy. I właśnie o to chodzi. Ponieważ czego zazwyczaj potrzebują firmy?

Firmy potrzebują dwóch rzeczy: zwiększenia sprzedaży i ograniczenia kosztów.

Teraz trzeba wejść głębiej: jak dokładnie można ograniczyć koszty, albo co można zrobić, żeby zwiększyć sprzedać?

I jeżeli będziesz naprawdę bardzo skuteczny, to zarobisz fantastyczne pieniądze. O to właśnie chodzi.

Więc jeszcze raz – musisz po prostu dowozić swoim klientom niesamowite wyniki. Musisz być po prostu bardzo, bardzo dobry. Musisz być człowiekiem od zadań specjalnych. Wtedy, kiedy wszyscy bezradnie rozkładają ręce, wchodzisz Ty i robisz to, co dla innych ludzi było niemożliwe. O to chodzi.

Ja w ten sposób działam na rynku małych i średnich firm. Z dużym powodzeniem. Moi klienci są zadowoleni. Dzięki temu mam wracają.

Bardzo dużo rzeczy robię pod radarem. To znaczy, że w ogóle tego nie widać – ani na kanale YouTube, ani na blogu. Nigdzie pewnych rzeczy nie muszę ogłaszać, bo po prostu mam klientów, którzy do mnie dzwonią, piszą i którzy ciągle zlecają mi pewne rzeczy.

Piszę dla nich oferty, robię dla nich wideo, realizuję mnóstwo innych, ciekawych i niesamowicie fajnych projektów, które są dobrze płatne… a jednocześnie moja konkurencja tego wszystkiego w ogóle nie widzi. J

Musisz być człowiekiem do zadań specjalnych.

I w dzisiejszym Porannym Inspiratorze to by było na tyle. Jeżeli podobał Ci się dzisiejszy materiał (a mam nadzieję, że tak) to pamiętaj, żeby zostawić kciuka w górę.

Im więcej, tym lepiej, bo będziemy nagrywać jeszcze więcej takich materiałów wideo. Zostaw także komentarz i subskrybuj kanał, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.. Dzięki temu będziesz powiadamiany o kolejnych materiałach, a na razie (przypominam!) ten cykl – czyli Poranny Inspirator – to cała seria, która jest publikowana codziennie o szóstej trzydzieści rano, więc pamiętaj o odpowiednim ustawieniu budzika przed pójściem spać, żeby nie przegap żadnego odcinka.

Nadrób także wszystkie poprzednie materiały, których jeszcze nie widziałeś! A nawet jeśli widziałeś, to nie zaszkodzi obejrzeć je raz jeszcze J

Na dzisiaj to już wszystko. Pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia!

 

5/5 - (3 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Olga | Gray Moka
Olga | Gray Moka
7 lat temu

Bartek, ten Twój cykl bardzo fajnie motywuje do dania sobie 100 dni na codzienną pracę nad celem (pisałeś o tym w jednym z poprzednich Inspiratorów). Widzę, że sam sobie gdzieś ten cel ustawiłeś i próbuję za Tobą nadążyć! To super i faktycznie to jest Inspirator! 🙂