Stawiaj WYZWANIA | Poranny Inspirator #35

Czy stawiasz sobie wielkie wyzwania? Coś takiego, co niesłychanie mocno Cię przeczołga, ale jednocześnie dużo się nauczysz podczas realizacji zadania? Jeżeli nie masz takich wyzwań, to zobacz ten odcinek. Mam nadzieję, że przekonasz się do tego, że warto stawiać sobie wielkie wyzwania.

Zapraszam!

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

4. Cała playlista Porannych Inspiratorów ► http://bit.ly/porannyinspirator

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

W dzisiejszym materiale chciałbym poruszyć temat tego, dlaczego warto stawiać samemu sobie coraz to nowe wyzwania.

Sprawa numer jeden: my, jako ludzie, jesteśmy stworzeni do tego, żeby robić niesamowite rzeczy.

Oglądałem ostatnio materiał o dzieciakach z jakiejś azjatyckiej wsi zabitej dechami, które, żeby dojść do szkoły, to muszą wspinać się po górach. Niesamowita sprawa, kiedy człowiek uświadomi sobie, że my do szkoły podjeżdżamy jakimiś autami, tramwajami, autobusami, a oni muszą się wspinać po jakichś skalnych ścianach.

Tymczasem one, żeby w ogóle dotrzeć do szkoły, muszą poświęcić na samą drogę jakieś dwa dni!!! Dopiero wtedy mogą posiedzieć „trochę” na zajęciach i po kilku dobach wracają na weekend do domu. Niesamowite.

Widzisz – mają mega ciężko, ale robią to.

Wszyscy – jako ludzie – mieliśmy kiedyś mega ciężko. Polowaliśmy na niedźwiedzie, a dzisiaj wszystko mamy podane na tacy. Jesteś głodny? Idziesz do restauracji. Szukasz czegoś? Odpalasz Google’a. Chcesz gdzieś dojechać? Włączasz GPS. Te wszystkie rzeczy są naprawdę super, ale niestety niesamowicie nas rozleniwiają.

Później, jak trzeba wykonać trochę pracy, to po prostu trzęsiemy portkami.

I to dlatego musisz stawiać sobie konkretne wyzwania. Czy to sportowe, czy finansowe, czy organizacyjne, czy sprzedażowe, czy podróżnicze… Musisz prowokować samego siebie. Pozostawać w stanie gotowości.

Po prostu stawiaj sobie jakieś N A P R A W D Ę  D U Ż E wyzwania. Ale nie takie, żeby dało się je osiągnąć w jeden dzień czy tam w kilka godzin. Stawiaj sobie takie wyzwania, które naprawdę Cię mocno przetyrają. Takie, żeby dojście do nich zajęło ci tygodnie, albo nawet miesiące.

Po co?

Ano właśnie po to, że jak w pewnym momencie życie Cię zaskoczy (bo to, że zaskoczy, to sprawa pewna – w końcu mało jest rzeczy równie nieprzewidywalnych, co nasze życie), to żebyś nie siedział, nie płakał i nie marudził, że „o jejku, jaki ja jestem bezradny”.

Dzięki stawianiu czoła kolejnym wyzwaniom, wypracujesz w sobie poczucie, że jesteś w stanie poradzić sobie w KAŻDEJ sytuacji. Gdyby pojawi się coś niespodziewanego w Twoim życiu, to Ty będziesz na to gotowy. Ty to po prostu ogarniesz i pójdziesz dalej. Właśnie o to chodzi. Ogarniesz to, pójdziesz dalej, będziesz cisnął przed siebie.

I w dzisiejszym materiale to już wszystko. Mam nadzieję, że Ci się podobało J

Mam prośbę – jak tylko skończysz czytać dzisiejszego Porannego Inspiratora, wyznacz sobie jakiś naprawdę konkretne, duże wyzwania, które będziesz chciał zrealizować. Takie duże, konkretne, kosmate, wielkie cele i wyzwania, które cię przetyrają, ale jednocześnie bardzo dużo się nauczysz podczas ich realizacji.

Teraz tradycyjnie zapraszam Cię do tego, żebyś dał łapę w górę, zasubskrybował nasz kanał – dzięki temu będziesz dostawał powiadomienia o kolejnych materiałach wideo.

Pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia w kolejnych Porannych Inspiratorach – codziennie o 6:30. Trzymaj się, hej!

 

Oceń ten wpis
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments