Teneryfa 2016 – pierwsza relokacja

Ktoś mądry kiedyś powiedział:

“Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia” 

i jest w tym sporo racji.

W tym roku wreszcie udało mi się przeprowadzić moją pierwszą relokację na Teneryfę, ale przejdźmy do rzeczy.

Nagrałem video, w którym:

  • Mówię dlaczego warto mówić głośno o swoich marzeniach?
  • Tłumaczę dlaczego Teneryfa, a nie np. Tajlandia?
  • Pokazuję jak mieszkamy i jak pracuję?

i… omawiam jeszcze kilka innych rzeczy.

Po co w ogóle taki wpis?

Moi Drodzy, żyjemy w czasach, gdzie wyjazd za granicę nie jest żadnym luksusem, więc na pewno nie pokazuję tego po to by się chwalić. Kilka lat temu oglądałem zdjęcia z Teneryfy pewnego konsultanta biznesowego, który każdego roku na 3 miesiące opuszczał Polskę, żeby naładować tutaj baterie.

Na początku byłem zły, uważałem, że specjalnie tak się przechwala. Byłem zazdrosny, a tak naprawdę w głębi duszy byłem wściekły, że on może mieć takie życie a ja nie.

Zdusiłem tą paskudną zawiść i powiedziałem do siebie: “skoro on mógł, to zrobić, to ja też mogę!”.

Minęło kilka lat i hej! Jestem tutaj!

Dlatego jeżeli to nagranie spowoduje, że choć jedna osoba stwierdzi: “Cholera jasna, ja też chcę zabrać moją rodzinę na miesiąc w zimę w tak piękne miejsce!”, weźmie się do roboty i za jakiś czas się znajdzie na Teneryfie, Dominikanie, Majorce czy na Florydzie, to będzie dla mnie znak, że było warto się tym dzielić.

Zatem to nagranie ma was raczej zainspirować i zmotywować.

Od razu uprzedzam, że montaż jest słabszy niż w innych nagraniach, ale to dlatego, że zajmowałem się tym sam, a ze mnie taki montażysta jak z Dody zakonnica. No i są tu ciekawsze rzeczy do robienia niż ślęczenie nad montażem 😉

Po powrocie zrobi się lepszy materiał.

Zatem rozsiądź się wygodnie i zobacz nagranie.

4.7/5 - (172 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Jak zarobiłem 89 726 zł w 4 dni? | Liczy się Wynik
7 lat temu

[…] że takie kwoty mogą robić wrażenie, ale zejdźmy na ziemię. Nic się u mnie nie zmieni. Wakacje już były, żona zostaje ta sama, dalej będę jeździł Octavią, a pieniądze zostaną podzielone […]

Michał Maj
Michał Maj
8 lat temu

Jaki opalony! Zazdroszczę miesięcznego wypoczynku, za mną też już coś chodzi. Sieć kontaktów przydaje się nawet w podróżowaniu.

niedonaprawienia
niedonaprawienia
8 lat temu

hmm, brawo, zastanowiło mnie czy więcej masz satysfakcji z wakacji czy z chwalenia się nimi ?

Wojtek
Wojtek
8 lat temu

Daj spokój, chyba bardziej chodziło mu o to, żeby ktoś taki jak Ty zamiast marudzić przy komputerze, też ruszył tyłek i zrealizował jakiś swój cel, bo da się (ale wymaga to więcej wysiłku niż marudzenie sprzed komputera). Pozdrawiam

to ja
to ja
8 lat temu
Reply to  Wojtek

szacun 😉

cośtrzatuwpisać
cośtrzatuwpisać
8 lat temu
Reply to  Bartek Popiel

nie zrozumieliśmy się – ale po komentarzu/odpowiedzi widzę że nie tylko jesteś nie szczery(piszesz że po równo;-) , ale też złośliwy nick – trzeba coś wpisać – więc wpisałem cenzuralne słowo które mi się skojarzyło z filmikiem

pomimo takiego odbioru życzę jak najlepiej udanych wakacji czy ferii 😉 (?)

Paulina Bulek
Paulina Bulek
8 lat temu

Super Bartku! Dobrze zrobiłeś, że pojechałeś do ciepłego kraju … u mnie spadł śnieg … agrrr! Cieszę się, że chociaż przez ekran mogłam zobaczyć te piękne widoki i trochę słońca :). Warto mówić o swoich marzeniach głośno, bo to naprawdę ułatwia ich realizację. Lubię też słuchać innych ludzi i czasami udaje się być tym, który spełnia marzenia innych – to też daje ogromną satysfakcję :D. Trzymaj się ciepło! Czekam na kolejne nagrania!

Paulina Bulek
Paulina Bulek
8 lat temu
Reply to  Bartek Popiel

Dzięki :-), coś się w końcu dzieje! Miałam przeziębieniowe przystopowanie ostatnio, ale już wracam do formy i biorę się dalej do pracy :-D. Twoje rady są bardzo cenne!

Michał Piotrowski
Michał Piotrowski
8 lat temu

Widzę, że byliśmy w tym samym okresie na Teneryfie. Potwierdzam, że jest to świetny klimat do zamieszkania. Wielu wspaniałych ludzi, przepiękne widoki i idealna pogoda. Czuć pełen luz dookoła. Bartek zainspirował tym jak On wraz ze swoja rodziną spędził świetnie czas, a ja również zapraszam (wersja tylko na komputery) do inspirującego filmiku mojej Żony o spełnianiu marzeń: https://www.youtube.com/wat
Liczę Bartku, że ten link nie naruszy Twoich zasad przy wpisywaniu komentarzy na Twoim blogu 🙂

Ania
Ania
8 lat temu

Ja lecę w czerwcu jupii:-)

Krystian Fiedoruk
Krystian Fiedoruk
8 lat temu

Pierwszą moją reakcją, nieukrywam, był lekki niesmak. Może ze względu na to, że odebrałem trochę ten materiał, jako przechwałki (podświadoma reakcja).

Od pewnego czasu jednak wiem, że to uczucie jest zgubne i zawsze staram się zapoznać z materiałem zanim wydam na jego temat opinię.

Obejrzałem do końca i się wciągnąłem już po pierwszych 3 minutach! Uwielbiam wyjazdy i mieszkanie wśród lokalnej społeczności. Jest to zupełnie inne doświadczenie, które zostaje w pamięcie na dłuuuugie lata!

Dzięki za pozytywną energię i udanego wypoczynku Wam życzę!

Pozdrawiam ze Szczecina (4°C)

Krystian Fiedoruk
Krystian Fiedoruk
8 lat temu
Reply to  Bartek Popiel

Dokładnie tak! 🙂

Adam
Adam
8 lat temu

Super miejsce do życia. Popularny kierunek kolarzy na zimowe zgrupowania. Chętnie w przyszłości spróbowałbym tutaj pomieszkać 😉

Marta Bozzolo
Marta Bozzolo
8 lat temu

Niedawno poznałam Gosię, w czasie rozmowy okazało się że obie korzystamy z poradników Bartka, opowiedziała mi dodatkowo że zna Cię osobiście i o Teneryfie, a dzisiaj otwieram pocztę a tam mail z pozdrowieniami z Teneryfy, jakby deja vu. Jaki ten świat mały. Pozdrawiam

Paweł Zieliński
Paweł Zieliński
8 lat temu

Bardzo fajne video zaś warunki do mieszkania super 🙂
Faktycznie warto spełniać marzenia i dążyć do coraz większych rezultatów, bo warto żyć i funkcjonować tak jakbyśmy tego chcieli.

Pozdrawiam mega pozytywnie i zapraszam do siebie

Paweł Zieliński
Paweł Zieliński
8 lat temu
Reply to  Bartek Popiel

Miałem na myśli stronę internetową, zapraszam pod adres twojwybortwojaprzyszlosc.pl 🙂

Anna i Artur
Anna i Artur
8 lat temu

Świetny filmik! Ja z chłopakiem mamy marzenie dorabiania tysiąca złotych na rękę miesięcznie dzięki Internetowi i blogowi. Piszemy o tym otwarcie na naszym blogu. Marzymy też o tym, by któryś z naszych czytelników wysłał mojemu chłopakowi swój 1% podatku – chcielisbyśmy za niego móc kupić Arturowi (tak ma na imię mój chłopak) nowy balkonik i kilka par butów, bo chodzik, którego aktualnie używa czujemy, że niedługo się popsuje, a buty, które nakupowałam Arturowi się kończą. W zeszłym roku – nikt w czytelników nie wysłał Artorowi 1% swojego podatku, ale może w tym roku ktoś to zrobi 🙂 Nie poddajemy się… Czytaj więcej »

Michał Piotrowski
Michał Piotrowski
8 lat temu

Potwierdzam, że jest to świetny klimat do zamieszkania. Wielu wspaniałych ludzi, przepiękne widoki i idealna pogoda. Czuć pełen luz dookoła.

Bartek zainspirował tym jak On wraz ze swoja rodziną spędza świetnie czas. Ja również zapraszam (wersja tylko na komputery) do inspirującego filmiku mojej Żony o spełnianiu marzeń (prosto z Teneryfy):
https://www.youtube.com/wat

Liczę Bartku, że ten link nie naruszy Twoich zasad dodawania komentarzy na Twoim blogu 🙂

Asia
Asia
8 lat temu

Cześć 🙂 zazdroszczę miesięcznego wypoczynku 🙂 Byliśmy z dzieciakami tydzień i było cudownie. Polecam nurkowanie z żółwiami http://divingatlantis.com/pl/. Niezapomniane i fantastyczne 🙂

gapa
gapa
8 lat temu

też byłem z żoną 2 lata temu w Adeje pozdrawam

Klaudia.S
Klaudia.S
8 lat temu

Świetna robota! Korzystajcie z rajskich klimatów, bo w Polsce mamy powrót ziiiiimy< zdecydowanie również należę do istot ciepłolubnych> Jesteś świetnym przykładem na to,że:
„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.” 🙂 Nie zatrzymuj się i inspiruj dalej, bo masz tę MOC! 😀

Robert
Robert
8 lat temu

Świetny film Bartek 😀 my właśnie za miesiąc lecimy do Puerto de la Crus, już mamy zabukowany wypad, ale do hotelu, chociaż dałeś mi do myślenia, żeby następnym razem wynająć własnie mieszkanie 😀 My na przyszłość szukamy jakiegoś ciepłego miejsca do zamieszkania na kilka lat, niestety w Australii nas nie chcą hehhe więc może europa i Teneryfa wypali 😀 pozdrawiam i czekam na kolejny film 😉

Krystian Kościelniak
Krystian Kościelniak
8 lat temu

Gratuluję 🙂 Hm, a może sam spróbuję czegoś w tym stylu? 😉

Marzena Jan Tuszyńscy
Marzena Jan Tuszyńscy
8 lat temu

Bardzo fajny pomysł na zimę. I ten 4-godzinny tydzień pracy, który gdzieś tam mignął 🙂 Super Bartek, jesteście mega inspirujący.