Większość się MYLI | Poranny Inspirator #97

Według portalu bankier.pl powyżej 7000 zł zarabia ok. 3,47 % Polaków. Powyżej 14 000 zł już tylko 0,06%. To oznacza, że jeżeli interesują Cię zarobki pozwalający żyć na dobrym poziomie musisz patrzeć co robi większość i działać nieco inaczej. Czasami zupełnie odwrotnie 😀 Poza formalnym systemem edukacji warto sięgać po wiedzę, której próżno szukać w murach uczelni.

Nie namawiam do wywracania swojego życia do góry nogami, ale zazwyczaj mamy pod nosem znacznie większe możliwości niż nam się wydaje. Odpowiednia kombinacja tego co potrafimy, kogo znamy (i kto zna nas), oraz jak potrafimy to wypromować daje fantastyczne możliwości. I właśnie o tym jest dzisiejszy Poranny Inspirator 🙂

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

 

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Teza, którą chciałbym postawić na początku dzisiejszego odcinka brzmi: większość się myli. Ryzykowne, co? Mam jednak nadzieję, że uda mi się tą opinię dobrze uzasadnić 🙂

Widzisz – kiedyś usłyszałem, że tłum ma wiele głów, ale mało rozumu. I rzeczywiście coś w tym jest.

Jak podaje portal bankier.pl, w Polsce powyżej 7000 złotych miesięcznie zarabia tylko 3.47% Polaków. Zarobki powyżej 14000 złotych osiąga już tylko 0.06% Polaków. Przyznasz, że to naprawdę niewiele.

Od kogo w takim razie powinniśmy się uczyć zarabiać większe pieniądze? Jeżeli masz takie aspiracje – oczywiście nie twierdzę, że każdy powinien zarabiać jakieś monstrualne kwoty.

Jeżeli natomiast rzeczywiście chciałbyś zarabiać większe pieniądze (np. powyżej 10 tysięcy złotych miesięcznie) to od kogo powinieneś się uczyć? Na kim wzorować? Z kogo brać przykład?

Czy powinieneś iść przez swoje życie standardową ścieżką? Czy może wprost przeciwnie – powinieneś łamać niektóre schematy i uczyć się od tych osób, które już już teraz mają takie wyniki, które Ty chciałbyś osiągnąć?

Moim zdaniem prawda jest oczywista: powinieneś patrzeć na tych co działają zupełnie inaczej, niż wszyscy. Tak mówią statystyki i tak mówi zdrowy rozsądek.

Na początku naśladowanie takich osób będzie pewnie cholernie trudne. Wiele rzeczy, które wpajano Ci przez całe życie, okaże się bzdurami. To nie będzie dla Ciebie łatwe.

Mówi się na przykład, że nie ma co wychodzisz przed szereg, bo jak robisz coś dobrego, to to się samo rozreklamuje. Inni ujmują to trochę inaczej: siedź w kącie, a ujrzą Cię.

No niestety – tak to nie działa. By mieć dobre wyniki sprzedażowe, musisz zadbać o marketing. Musisz się wychylić. Musisz sam się pochwalić. Czasem może być tak, że robisz świetne rzeczy, ale jeśli nie pozwolisz światu tego ujrzeć, to nikt tego nie zauważy.

To tak, jakbyś mrugał do pięknej kobiety stojąc w ciemnym zaułku, gdzie nie dociera światło latarni. Choćbyś był najprzystojniejszym facetem na świecie, ona tego nie dojrzy.

Czasami trzeba po prostu wyjść na światło reflektora. Pokazać się światu.

Druga sprawa, o której często można gdzieś usłyszeć: sprzedaż jest zła. Może sam tak uważasz? Jesteś przekonany, że skoro ktoś tam coś tam sprzedaje, to jest zły, niemoralny… sam nie wiem, jak to określić.

Błąd! Musisz się nauczyć sprzedawania, ponieważ sprzedaż to krwiobieg każdej firmy! Sprzedaż jest bardzo, bardzo istotną umiejętnością.

Kolejna rzecz, z którą być może będziesz musiał sobie poradzić, to przekonanie w stylu uczciwą pracą się nie dorobisz. To też bardzo błędne przekonanie! Jest przecież wiele przykładów, które pokazują, że jest zupełnie inaczej.

Są firmy, które mają milionowe (czy wręcz miliardowe) obroty i są to firmy zbudowane w pełni uczciwie i legalnie. Bez żadnych konotacji, łapówek i krętactw.

Doszli do takiej pozycji mądrą i ciężką pracą. Tak też się da.

Możesz też uważać, że do czegoś się nie nadajesz. Cóż… z takim podejściem pewnie masz rację. To jak samospełniająca się przepowiednia.

Jednak kiedy zaczniesz myśleć rozwiązaniami: „co ja mogę zrobić, żeby się tego nauczyć?”, to sytuacja zmieni się o 180 stopni. Zobacz – być może teraz się do tego nie nadajesz, ale jak trochę poćwiczysz, to kto wie? Dlaczego rezygnować już teraz, na początku?

Ja też kiedyś nie nadawałem się do tego, żeby nagrywać wideo. Nie nadawałem się do tego, żeby pisać artykuły na swojego blog. Nie nadawałem się do tego, żeby robić szkolenia. Ale trochę potrenowałem i myślę, że dzisiaj całkiem nieźle mi to wychodzi 🙂

Musisz po prostu być gotowy na to, że będziesz musiał działać nieco inaczej, niż Twoi znajomi, Twoja rodzina i Twoje otoczenie. Wiele rzeczy będziesz musiał poświęcić, co wcale nie będzie proste! O wielu rzeczach, które wpajano Ci przez długie lata, będziesz musiał zapomnieć po to, by nauczyć się czegoś nowego.

Tak postępując szybko się przekonasz, że zarabianie większych pieniędzy wcale nie jest takie trudne. Co ciekawe – czasami może być łatwiejsze, niż zarabianie mniejszych kwot.

Dlaczego?

Ponieważ ludzie boją się sięgać wyżej. Po prostu głęboko w nich siedzi strach, który powoduje, że boją się sięgać wyżej.

Wierzcie mi, że czasami łatwiej jest dostać się na stanowisko kierownicze, niż do pracy przy taśmie! To kwestia tego, że na pracę szeregowego stanowiska będzie bardzo wielu chętnych i nie trzeba się jakoś zbytnio wysilać, nie trzeba mieć jakiegoś super wykształcenia. Tak jak możesz przyjść Ty, tak może przyjść każdy.

Na stanowisko kierownicze natomiast firma może poszukiwać kogoś miesiącami – często mija naprawdę bardzo długi czas, zanim znajdzie się odpowiedni kandydat.

Oczywiście trzeba mieć ku temu odpowiednie kwalifikacje, ale nie jest to przecież aż tak mocno skomplikowane, by czyniło całą sprawę niemożliwą do realizacji.

Ta sama zasada działa też w relacjach damsko-męskich. Na pewno nieraz widziałeś, jak piękna kobieta idzie z gościem, którego nawet przy olbrzymiej ilości dobrej woli ciężko byłoby nazwać przystojnym 😀 Po prostu mały, brzydki, łysy. Pewnie zastanawiałeś się: jak to jest możliwe, że taka piękność postanowiła związać się z takim gremlinem?

To wynika z tego, że on się nie bał. Ona swoją urodą pewnie onieśmielała wszystkich facetów, którzy bali się ją podrywać, bali się ją adorować, a on… on po prostu to zrobił.

Tak to jest.

Musisz więc mieć świadomość tego, że czasami to, co jest wyżej, jest łatwiejsze do osiągnięcia niż to, co czeka na Ciebie po postępowaniu zgodnym ze wszystkimi ogólnie przyjętymi schematami.

Zastanów się, jak to jest u Ciebie. Czy może idziesz zgodnie z głównym nurtem czy może masz w zwyczaju łamanie schematów? Jak to u Ciebie wygląda?

Przemyśl tą sprawę, ponieważ może się okazać, że zarabianie większych pieniędzy wcale nie jest takie trudne. Wierz mi, że możesz to zrobić, że to jest w Twoim zasięgu. Wystarczy po prostu pomyśleć trochę bardziej niestandardowo. Trzeba tylko działać nieco pod prąd. Trzeba wiedzieć, od kogo się uczyć, kogo podglądać, no i… dużo pracować. Samo się nie zrobi 🙂

I na dzisiaj to wszystko. Jeżeli podobało Ci się to wideo, to daj łapę w górę, zostaw komentarz. Widzimy się jutro o szóstej trzydzieści!

 

5/5 - (3 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
7 lat temu

Dobry materiał.
Pozdrawiam

Bartek
Bartek
7 lat temu

Ha! Komentarz przed 6:30 🙂 !

Noemi.Life | ZdrowaPsyche.pl
Noemi.Life | ZdrowaPsyche.pl
7 lat temu

Zainspirowałam się, dziękuję 🙂