Znajdź CZAS | Poranny Inspirator #34

Nie pierzemy w rzece – mamy pralki. Nie zmywamy ręcznie – mamy zmywarki. Nie jeździmy powozami – mamy samochody. Nie wysyłamy gołębi pocztowych – mamy smartfony, które mają większą moc niż komputery, które wysłały pierwsze rakiety w kosmos. Te wszystkie przyrządy miały sprawić, że będziemy mieć więcej czasu.

Niestety bardzo często nie potrafimy tego czasu należycie wykorzystać.

Z mojego punktu widzenia temat jest prosty – jeżeli coś jest dla Ciebie ważne, to znajdziesz na to czas. Jeżeli mówisz, że coś jest ważne, ale nie masz na to czasu – to oznacza, że to aż tak ważnie nie jest 😀

Zapraszam na 34 odcinek Porannego Inspiratora!

Aby być na bieżąco zachęcam do obserwowania kanałów, w których będą pojawiały się informacje o nowych odcinkach.

1. Subskrybuj kanał na YouTube ►http://bit.ly/subujpopiela

2. Polub fanpage ► https://www.facebook.com/liczysiewynik

Żeby dostawać powiadomienia wejdźcie na stronę główną fanpage:https://www.facebook.com/liczysiewynik

Jak najedziecie na przycisk „Lubię to”, to rozwinie wam się menu. I w sekcji „Powiadomienia” przełączcie na „wszystkie włączone”. Dzięki temu algorytm Facebooka nie będzie was pomijał i dostaniecie powiadomienie.

3. Snapchat  ► bartekpopiel

4. Cała playlista Porannych Inspiratorów ► http://bit.ly/porannyinspirator

Zapraszam do oglądania i pamiętaj, że kolejny odcinek już jutro o 6:30!

Wersja tekstowa

Dzień dobry! Witam Cię w kolejnym Porannym Inspiratorze!

Dzisiejszy odcinek będzie o… czasie. O tym, że trzeba go jakoś znaleźć.

No bo kurde! Każdy mówi, że nie ma czasu. Każdy jest zalatany, zabiegany.

Pomimo tego, że mamy różne przyrządy, narzędzia, akcesoria, które z założenia miały nam tego czasu dodać, wciąż go nam brakuje.

Nie pierzemy w rękach – mamy pralki. Nie zmywami ręcznie – mamy zmywarki. Mamy piekarniki, mikrofalówki i tak dalej. Te wszystkie narzędzia miały przecież powodować więcej czasu.

Nie przemieszczamy się koniem, wozem, nie jeździmy rowerem, nie chodzimy pieszo, mamy samochody i samoloty, a mimo wszystko – cały czas narzekamy na brak czasu.

To jest nieprawda, kiedy mówisz, że nie masz na coś czasu. Masz tyle samo czasu, co prezydent USA. A pomyśl sobie, ile on ma rzeczy na głowie… Negocjacje z innymi państwami, jakieś wielkie konflikty… i tak dalej. Aż głowa mała.

Jasna sprawa, że ma do dyspozycji mnóstwo doradców czy innych pomocników, ale mimo wszystko jego doba też trwa tylko 24h! To jest niesamowite!

Zmierzam do tego, że (podobnie jak taki prezydent USA) zawsze znajdziesz czas na to, co jest dla ciebie ważne. Powtarzam raz jeszcze – zawsze znajdziesz czas na to, co jest dla Ciebie ważne.

Czasami ktoś mi mówi „no wiesz, ja nie mam czasu na to czy na tamto”.

Zadaję wtedy jedno pytanie: „o której wstajesz?”.

Bardzo często słyszę wtedy: „no, tak się zwlekę koło dziewiątej”.

Hej! Ja wstaję przed szóstą! Muszę dodać nagrania, kolejne Poranne Inspiratory i tak dalej, a wcześniej idę pobiegać, muszę zjeść śniadanie, czy po prostu „ogarnąć się”.

Jeżeli nie chce Ci się rano wstać (jak większości ludzi), to pomyślmy… A jakbyś miał o szóstej rano wylot na Hawaje? Wstałbyś o godzinie czwartej trzydzieści pojechać na lotnisko? Prawdopodobnie tak. A dlaczego? Bo masz wtedy silny powód!

Prawda jest taka, że jeżeli masz silny powód i jeżeli coś jest dla Ciebie naprawdę ważne; jeżeli przyspiesza bicie Twojego serca; jeżeli na myśl o tej rzeczy poziom Twojej ekscytacji leci w górę jak szalony… to wtedy wstaniesz rano, będziesz pracował w weekendy, będziesz pracował wieczorami i tak dalej.

Zawsze znajdziesz na to czas. Zawsze coś wymyślisz, żeby znaleźć czas na to, co jest dla Ciebie naprawdę bardzo ważne.

Zatem jeżeli ważne jest dla Ciebie czytanie – znajdziesz na to czas.

Ważne jest dla Ciebie, żeby spędzać czas z rodziną – znajdziesz na to czas.

Ważne jest dla Ciebie pisanie – znajdziesz na to czas.

Ważne jest dla Ciebie nagrywanie materiałów wideo – znajdziesz na to czas.

Ważny jest dla Ciebie biznes – znajdziesz czas na to, żeby się o nim uczyć i go rozwijać.

I poświęcisz na to inne rzeczy – spotkania ze znajomymi, jakieś wypady, wycieczki, jakaś rozrywka – no niestety. Zawsze jest coś za coś. Ale poświęcisz inne rzeczy i wtedy będziesz miał czas na to, co jest dla Ciebie ważne.

A jeżeli mówisz, że chciałbyś tak bardzo zrobić, że to jest tak dla Ciebie ważne, ale nie masz na to czasu… No to tak naprawdę to wcale nie jest dla Ciebie aż takie ważne. Po prostu. Bo gdyby było ważne, to znalazłbyś na to czas.

Pomyśl nad tym.

W tym nagraniu to już wszystko. Oczywiście tradycyjnie zachęcam Cię do tego, żebyś dał łapę w górę pod nagraniem, zasubskrybował ten kanał, polubił moją stronę na Facebooku.

To już wszystko w dzisiejszym nagraniu. Pozdrawiam i do zobaczenia jutro!

 

5/5 - (5 głosów)
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamyk
Kamyk
7 lat temu

Dlatego warto nie mieć czasu na “brak czasu” 😉