Jak rozpisać prosty proces KROK PO KROKU?

Jak rozpisać prosty proces krok po kroku?
Jak rozpisać prosty proces krok po kroku?

Tak, to już siódmy wpis z serii o procedurach. Dotarliśmy tak daleko. Smutna wiadomość jest taka, że to już ostatnia część tej serii…..

Ale, ale nie ma co ronić łez 🙂 Jest to tylko koniec pewnego etapu.

We wszystkich poprzednich materiałach widziałeś analizę tego jak powinny wyglądać i funkcjonować procedury w Twojej firmie. Zwracałem uwagę m.in. na to jakie procedury ułatwiają nam pracę, jak dzięki nim poprawić współpracę z klientem, czy jak najlepiej podzielić obowiązki w firmie.

Wcześniejsze wpisy znajdziesz tutaj:

  1. 19 powodów, dla których powinieneś wprowadzić procedury w swojej firmie
  2. Jak stworzyć procedury w firmie i od czego zacząć?
  3. Jak podzielić obowiązki w firmie?
  4. Jakim programem robić w firmie procesy, procedury i instrukcje?
  5. Jakie procedury ułatwiają nam pracę?
  6. Chcesz zdobyć serce klienta? Poprowadź go za rękę!

Pewnie teraz myślisz:

„Wszystko pięknie, wszystko ładnie, ale jak się za to zabrać? To fajnie wygląda na papierze, ale jak to dobrze rozpisać?”

Spokojnie, nie zostawię Cię samego z tym problemem!

Jak pewnie zauważyłeś też jestem zwolennikiem praktycznych rozwiązań. Dlatego uważam, że dane zagadnienie najlepiej pokazać na konkretnym przykładzie.

W naszej firmie do tworzenia procedur używamy programu Lucidchart. Jest on szybki, prosty w użyciu – nauka jego podstawowych funkcji zajmuje dosłownie chwilę – a przy tym bardzo funkcjonalny. Można na nim w graficznej formie, łatwo przedstawić interesującą nas procedurę.

A co to nam da?

Przejrzysty dostęp do naszej rozpiski, możliwość szybkiej modyfikacji, dodania kolejnych punktów. To tylko kilka pierwszych z brzegu zalet.

Oczywiście tak jak wspominałem w artykule „Jakim programem robić w firmie procesy, procedury i instrukcje?” jest wiele sposobów na to, by skutecznie tworzyć procesy i procedury dla własnego biznesu. Od Ciebie zależy tylko, który z nich będzie najwygodniejszy. Czy będą one przedstawiane w formie graficznej, w formie tabelki, w formie tekstowej, lub może w jeszcze jakiejś innej.

Dla nas jak na razie najlepiej sprawdza się Lucidchart i dlatego na jego przykładzie pokażę jak sami od początku tworzymy wybraną procedurę.

Będzie to fragment kursu “Liczy Się Strategia”, do którego będzie można ponownie się zapisać na początku 2019 roku. Jeżeli chcesz być poinformowany o starcie kampanii w pierwszej kolejności, to kliknij tutaj i zapisz się na listę priorytetową.

DOBRA I ZŁA WIADOMOŚĆ 

Obie dotyczą kursu “Liczy Się Strategia”.

Dobra jest taka, że zapisy zostaną otwarte 5 lutego o 20:00 (dla listy priorytetowej), a 6 lutego nastąpi oficjalne otwarcie zapisów.

Zła wiadomość jest taka, że to będzie druga i… ostatnia edycja tego kursu. 

Zatem jeśli rozważałeś dołączenie do grona kursantów, to w lutym będzie ostatnia szansa, żeby załapać się na pokład.

Wskazówka: w prawym dolnym rogu odtwarzacza jest mała zębatka. Po kliknięciu w nią możesz zmienić prędkość odtwarzania video.

To jest tylko wierzchołek góry lodowej.  Znacznie więcej tego typu treści znajdziesz w kursie „Liczy się strategia”.  W tej chwili tego kursu nie można zakupić. Na początku 2019 roku otworzymy ponowne zapisy.

Kliknij w przycisk znajdujący się poniżej i zapisz się na listę priorytetową.

.

Cały kurs „Liczy się strategia” to 186 filmów,  więc to naprawdę ogromna kopalnia wiedzy.  Wielu uczestników pierwszej edycji kursu zrobiło naprawdę fenomenalne postępy w swoich biznesach.  Niektórzy wręcz całkowicie zmienili modele biznesowe, albo otworzyli zupełnie nowe firmy.

Jeżeli masz jakieś pytania, prośby, sugestie, albo po prostu chcesz napisać, że zrobiliśmy dobrą robotę, no to śmiało – nie krępuj się 😉

Jak rozpisać prosty proces KROK PO KROKU?
3.9 (78.33%) 12 votes

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Bartek PopielBartekBartek PopielDawid Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid
Gość

Czy wiadomo już jaka będzie cena?

Bartek Popiel
Admin

Odezwij się na PW 😉

Bartek
Gość
Bartek

Świetnie napisany tekst o Zarze! Nie mogę doczekać się kursu.

Bartek Popiel
Admin
Bartek Popiel

Dzięki i zapraszam 😉